Įsigijote naujus namus? O gal tiesiog norite atnaujinti savo namus kitomis spalvomis, kad suteiktumėte jiems naują išvaizdą? Šiame straipsnyje rasite daug paprastų ir praktiškų patarimų bei naujovių, tarp kurių – kaip išsirinkti tinkamus vidaus dažus, ką reikėtų žinoti apie dažomo paviršiaus paruošimą ir kaip tinkamai jį dažyti.

Ką reikia žinoti apie dažus?

Dažai skirstomi į 1-5 klases dėl atsparumo šlapiai trinčiai. Kuo mažesnis skaičius, tuo didesnis dangos atsparumas dilimui. Jei ieškote dažų virtuvei, koridoriui ar vonios kambariui, geriausia rinktis 1 arba 2 klasės dažus. Jie ne tik patvarūs, bet ir labai lengvai valomi. Kokybiškomis ir patikimomis dangomis garsėjančios bendrovės Spalvų sala atstovai rekomenduoja atkreipti dėmesį į dažų blizgesį: blizgiais vidaus dažais padengti paviršiai dažniausiai būna gerai nuvalomi. Matiniu laku nudažytus paviršius galima valyti tik sąlyginai – gali likti matomų valymo žymių. Dažų padengimas yra jų gebėjimas padengti pagrindą. Kuo mažesnė dengimo galia, tuo prasčiau dažai padengs seną dažų sluoksnį. Šviesius ir nepermatomus dažų dažus tepti lengviau nei tamsesnius ir sodresnius dažus. Dangos skirstomos į 4 kategorijas pagal jų slėpimo galią.  1 klasės dažai turi geriausią dengiamąją gebą.

Kaip pasiruošti dažyti kambarį?

Prieš pradėdami dažyti, turėtume atlikti tam tikrus parengiamuosius darbus, kad vėliau būtų lengviau valyti ir jis gerai veiktų. Pirmiausia nukabinkite visas nuotraukas ir užuolaidas, o baldus pastatykite kambario viduryje, kad galėtumėte laisvai patekti į sienas ir lubas. Naudokite vakuumą, kad pašalintumėte voratinklius ir dulkes nuo sienų. Uždenkite visus durų rėmus, langų rėmus ir palanges dažymo juosta, kad išvengtumėte dėmių dažant sienas. Jungtys, lizdai ir galinės plokštės taip pat turi būti apsaugoti. Uždenkite baldus ir grindis apsaugine plėvele, kad išvengtumėte dažų taškymosi. Prie įėjimo į remontuojamą patalpą, kad nesuteptumėte kitų patalpų, padėkite skudurą ar didesnį rankšluostį, ant kurio galėsite palikti batus.

Kaip teisingai nudažyti kambarį?

Ar žinojote, kad atidarius naują kibirą, jo turinį reikia tolygiai išmaišyti, jei norisi gero rezultato? Norėdami dažyti tolygiai, prieš pirmą kartą panardindami volelį į dažų kibirą, lengvai sudrėkinkite jį švariu vandeniu. Po to volelį panardinkite į dažų kibirą ir nuvalykite dažų perteklių nuo volelio ant grotelių. Mažu šepetėliu tepkite visus kampus ir kraštus, kurių voleliu nepasiekiate ir pereinamosios zonos prie lubų ir grindjuosčių. Dideli, tiesūs paviršiai turi būti palikti pliki, kuriuos lengvai uždengsite voleliu. Dažydami voleliu, būkite atsargūs, kad neišdžiūtų kampai. Pirmiausia dažykite lubas ir visada pradėkite nuo langų. Dažydami iš lango pusės palei šviesą išvengsite siūlių, kurios bus matomos po dažų džiūvimo. Lubos buvo padalintos į juostas ir tinkuotos, kad uždengtų dar drėgnas vietas. Šepečiai su ištraukiamomis rankenomis puikiai tiks lubų dažymui. Jūs turėtumėte dažyti sienas drėgnu voleliu iš apačios į viršų. Taip dažai nelašės ant grindų. Po to užtepkite storą dažų sluoksnį W raidės pavidalu. Nedelsdami uždenkite antrąją eilutę ir lygiai taip pat išlyginkite. Išlyginus dažus iš viršaus į apačią uždenkite persidengiančiomis juostelėmis. Tokiu būdu sienos nudažomos tolygiai.

Pagaliau šiltasis sezonas – pats tinkamiausias metas dažyti ir remontuoti namus. Nepraleiskite progos atsinaujinti savo namus! Rekomenduojame užsukti į  Spalvų salą, kur rasite įvairius dažus, kurie tiks sienoms, luboms, metalui ir kt.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].