minksti baldai magres baldai

Klaidos – neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Tačiau kai kurių iš jų išties galima išvengti. Vienos iš tokių – daromos interjere. Neapgalvotai priimti dekoro sprendimai gali kainuoti daug nervų ir pinigų. Taigi, kokios tos penkios brangiausios interjero dekoravimo klaidos ir kaip jų išvengti?

1. Spalvų neįvertinimas esant skirtingam apšvietimui

Renkantis tiek baldus, tiek kitus interjero elementus itin svarbu atidžiai įvertinti jų spalvą. Ji gali skirtis priklausomai nuo apšvietimo. Pavyzdžiui, jei turite namus su dideliais langais, jums bus aktualu, kad minkšti baldai patraukliausiai atrodytų esant natūraliam apšvietimui. Todėl juos vertėtų rinktis esant panašioms sąlygoms. Jei tokios galimybės nėra, paprašykite salone dirbančių konsultantų išmėginti jus dominančių apmušalų pavyzdžius namuose. Tuo pat metu patogu įvertinti ir jų derėjimą prie kambario sienų ar kitų jo komponentų.

2. Pernelyg smulkaus rašto tapetų naudojimas

Dar viena pakankamai brangi interjero dekoravimo klaida – dideliame kambaryje naudojami labai smulkaus rašto ar tekstūros tapetai. Jie tarsi paskęsta erdvėje, taip tik dar labiau sujaukdami proporcijas. Žinoma, galioja ir atvirkštinė taisyklė – stambiais raštais dekoruoti tapetai gali atrodyti nepatraukliai mažame kambaryje. Todėl norint, kad interjeras atrodytų harmoningai, itin svarbu atkreipti dėmesį į proporcijas.

3. Baldų matmenų neįvertinimas prieš perkant

Kartais pasitaiko atvejų, kai perkant naujus baldus pamirštama įvertinti jų ir kambario matmenis. Tokiais atvejais ne tik gaištamas laikas, bet ir pakankamai dažnai neišvengiama papildomų išlaidų. Jei norite tiksliai žinoti, kiek vietos namuose užims nauja sofa, fotelis ar kiti minkšti baldai, jų matmenis ant grindų galite sužymėti lipnia juosta. Be to, taip tampa kur kas paprasčiau nuspręsti, koks baldų išdėstymas erdvėje patogiausias. Tiesa, tam, kad nuplėšus juostą nuo grindų neliktų jokių žymių, rekomenduojama atkreipti dėmesį, kad ši priliptų ne itin tvirtai.

4. Noras kuo greičiau užpildyti erdvę

Nenuostabu, kad tiek įsirenginėjant, tiek atnaujinant namus norisi kuo greičiau pabaigti visus darbus. Tačiau skubėti tokiais atvejais tikrai nepatartina – ypač, jei nesate tikri, kokio tiksliai interjero norite. Neapgalvotai priimti sprendimai gali tik dar labiau prailginti visą procesą.

Dar viena klaida, kurią daro savo namus kuo greičiau dekoruoti norintys žmonės, yra itin pigių baldų pasirinkimas. Tačiau tai tikrai nėra daiktai, kurių sąskaita reikėtų taupyti. Tvirti Lietuvoje pagaminti minkšti baldai gali būti ilgalaikė investicija, leidžianti džiaugtis komfortišku poilsiu ne vienerius metus.

5. Neatsižvelgimas į baldų kojelių aukštį

Tiek sėdimieji, tiek daiktų pasidėjimui ir laikymui skirti baldai dažniausiai turi kojeles, kurių aukštis gali būti įvairus. Tam, namuose būtų patogu, šį aspektą rekomenduojama įvertinti pakankamai atidžiai. Pavyzdžiui, jei savo namuose turite pakankamai žemą sofą, prie jos galimai netiks kavos staliukas su aukštomis kojelėmis. Toks derinys ne tik nesuteikia norimo komforto, bet ir atrodo keistai.

Jei esate iš tų, kuriems svarbu palaikyti nepriekaištingą švarą namuose, jums turėtų patikti baldai su aukštesnėmis kojelėmis. Jos leidžia patogiai išvalyti ant grindų susikaupusias dulkes ir kitus nešvarumus. Be to, po tokiais baldais gali lengvai palysti robotas-dulkių siurblys, todėl jums patiems nereikia nieko papildomai daryti.

Tegul interjero dekoravimas jums tampa tikru malonumu, o ne galvos skausmu. Apgalvotai ir neskubant pasirinkti minkšti baldai, tapetai ir kitos namų aplinkos detalės leidžia pasiekti džiuginantį rezultatą. Įsirenkite savo namus taip, kad juose vyrautų estetika ir komfortas, o jūs patys galėtumėte visapusiškai atsipalaiduoti.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].