Vietos, į kurias turistai nori grįžti, ir vietos, į kurias dar kartą nebevyksta

Pagal pasaulio turizmo organizacijos duomenis, praėjusiais metais keliavusių žmonių skaičius pasiekė 1,4 milijardo. Žmonės į pasaulį šiais laikais žvelgia aktyviau, tačiau ne visada būna patenkinti kelione ir dažnai tam yra objektyvių priežasčių. “Bright Site” tinklapis apžiūrėjo analitikų išvadas, perskaitė turistų apžvalgas apie populiarias šalis, viską susistemino ir sudarė du sąrašus: vietų, į kurias norite grįžti, ir vietų, į kurias turistai nenori grįžti.

7 vietos, į kurias norisi sugrįžti

1. Bankokas, Tailandas

Tailando sostinė užtikrintai pirmauja visuose reitinguose pagal priimtų turistų skaičių, kurių skaičius per metus viršijo 25 milijonus žmonių ir vis auga. Tai kontrastų ir amžinų judesių miestas: miesto dangoraižiai puikiai derinami su daugybe šventyklų, o naktį galite aplankyti ne tik pramogų vietas, bet ir autentiškus turgus.

Visi turistai puikiai atsiliepia apie šį miestą: „Bankokas yra stebuklinga vieta. Tai unikalus miesto beprotybės ir budistinės ramybės derinys. Mes buvome ten jau 5 kartus ir vyksime dar kartą.“

2. Viena, Austrija

Vienas didžiausių Europos miestų, kuris reguliariai pripažįstamas geriausia vieta gyventi, negali neatsirasti šiame sąraše. Austrijos sostinė yra rami, didinga ir neįprastai jauki.

Galime pasakyti, kad Viena yra tarsi didžiulis muziejus, kuriame kiekviena gatvė, namas ir restoranas alsuoja savo unikalia istorija. Didžiulis skaičius muziejų skatina turistus sugrįžti, nes neįmanoma visko aplankyti vienos kelionės metu.

turistai

3. Singapūras

Kitas Azijos miestas, kuris nepaprastai traukia keliautojus, nepaisant net aukštų kainų. Turistų skaičius per pastaruosius metus išaugo iki 15 milijonų .

Nepaisant jūros artumo, tai jokiu būdu nėra paplūdimių kurortas. Futuristiniai dangoraižiai, pastatyti pagal „Feng Shui“ taisykles, daugybė tobulai švarių parkų, rezervatų, aikščių, didžiausias pasaulyje apžvalgos ratas! Čia niekas neliūdi, patikėkite!

4. Florencija, Italija

Anksčiau Florencija buvo kultūros centras Europoje ir buvo vadinama Renesanso kultūros lopšiu. Čia gyveno ir dirbo Leonardas da Vinčis, Mikelandželas, Dantė, Galilėjus ir kelios dešimtys iškilių žmonių, todėl ore tvyro ypatinga dvasia ir nuotaika.

Toskanos sostinė jokiu būdu nėra paprasta poilsio vieta, kur jūs tik laiką leidžiate viešbutyje. Florencija yra paklausi turistų tarpe, per metus joje apsilanko 5 milijonai žmonių. Ir nieko nuostabaus: miestas yra sukurtas iš pasaulio šedevrų. Ir žingsnio negalima žengti nepatekus į istoriškai reikšmingą vietą. Tiesiog neįmanoma visko pamatyti vienu metu, todėl kyla nuolatinis noras sugrįžti.

turistai

5. Niujorkas, JAV

Niujorkas yra mūsų mėgstamų filmų ir kultinių TV laidų, tokių kaip „Draugai“, „Seksas ir miestas“, vieta. Iš dalies dėl to šios vietos aplankymas yra daugelio svajonė, o daugiau nei 13 milijonų užsienio turistų ją kasmet įgyvendina. Niujorkas turi savo dvasią ir ji vis pritraukia turistus grįžti atgal.

6. Lisabona, Portugalija

Pasaulinių kelionių apdovanojimų žiuri Lisaboną paskelbė geriausia Europos turizmo vieta 2019 metais! Miestas gavo tą patį apdovanojimą 4 kartus per pastaruosius 10 metų. Tačiau nepaisant apdovanojimų, minios su fotoaparatais čia nėra: tai turbūt paskutinė iš Vakarų Europos sostinių, kurios nesiekia masinės turistų bangos.

Tačiau tai nėra vienintelė priežastis aplankyti Portugalijos sostinę. Vandenynu kvepiantis oras, baltu smiltainiu išklotos gatvės, nuostabi architektūra, geltoni tramvajai ir, be abejo, besišypsantys gyventojai – visa tai traukia kaip magnetas.

turistai

7. Lionas, Prancūzija

Jei planuojate kelionę į Prancūziją, Lionas nepelnytai jūsų lankytinų vietų sąraše – būtent jis laikomas šalies gastronomine sostine. Be to, remiantis tyrimais, šis miestas yra patraukliausias gyventi Prancūzijoje.

Lionas tinkamas tiek romantiškoms, tiek šeimos kelionėms. Vienu metu neįmanoma apeiti daugybės istorinių paminklų, jaukių gatvių ir restoranų, ir tai yra viena iš daugelio priežasčių sugrįžti.

Vietos, kurių turistai nenori aplankyti antrą kartą

Paradoksalu, tačiau dauguma šių vietų yra labai populiarios, o tai gadina kiekvieno iš šių miestų autentiškumą ir išgirtą atmosferą. Žemiau išvardytos nuostabios vietos, kuriose, deja, yra daugiau turistų nei reikia norint smagiai pakeliauti.

1. Paryžius, Prancūzija

Paryžiui nereikia reklamos – tai gražus miestas, turintis daugybę lankytinų vietų, kuriame tiesiog telkiasi turistų jūra. Bet tai yra ir jo minusas, nes visada norisi jausti, kad visose ankštose gatvėse žibintai dega tik jums.

Daugelis keliautojų laikėsi tos pačios nuomonės ir „įsimylėjėlių miestą“ pirmiausia įtraukė į nusivylimų sąrašą. Palyginti nedidelė sostinė per metus priima 16 milijonų turistų, beveik tiek pat, kiek Londonas, kuris yra 15 kartų didesnis…

turistai

2. Delis, Indija

Indijos sostinė buvo įtraukta į mūsų sąrašą dėl visiškai kitokių priežasčių. Miestas yra savaip unikalus ir visiškai neatitinka paprasto turisto reikalavimų – vargu ar įmanoma jį įsimylėti iš pirmo žvilgsnio.

Daugelis keliautojų teigia, kad Delis yra nešvarus, perkrautas ir kartais net pavojingas. Ypač merginoms, kurioms Užsienio reikalų ministerija pataria nedaryti dviejų dalykų: išeiti iš viešbučio naktį ir naudotis įtarimą keliančiais taksi.

3. Venecija, Italija

Venecija yra tokia perpildyta turistų, kad, remiantis prognozėmis, iki 2030 m. vietinių gyventojų gali čia nelikti. Kelionėje į miestą vienai dienai yra įtraukta daugybė išvykų, tad jus visur persekioja gausybė žmonių, neįtikėtinai aukštos kainos ir nepatenkinti vietiniai gyventojai.

turistai

4. Butanas

Kad nepasikartotų Venecijos vietinių gyventojų likimas, Butane galioja saikinga turizmo politika. Karalystė, nors ir priklausoma nuo turistų, visomis priemonėmis saugo unikalią Himalajų gamtą.

Tai daro įtaką keliautojams, kuriuos gali supainioti valstybės paslaptis: į Butaną galite patekti tik kaip turistų grupės dalis, o jums tikrai reikės ekskursijų vadovo. Visa tai lems didelę sumą išlaidų, tačiau iš kelionės negalėsite gauti būtino laisvės jausmo…

5. Santorinas, Graikija

Nedidelė sala pietų Graikijoje pakeri keliautojus savo saulėlydžiais, kurių dabar negalima fotografuoti per turistų galvas… Santorinas visuomet pilnas žmonių: kasmet čia apsilanko daugiau nei 5 milijonai turistų, o tai tikrai per daug dėl nedidelio salos dydžio.

Daugiausia turistų atvyksta iš praplaukiančių kruizinių laivų, todėl valdžia turėjo apriboti į miestą įplaukiančių laivų skaičių. Salos infrastruktūra ir dydis neleidžia priimti tiek daug žmonių, ir tai kelia nepatogumų tiek keliautojams, tiek vietiniams gyventojams, kurie kartais tikrai norėtų pailsėti nuo turistų…

turistai

6. Dubrovnikas, Kroatija

Filmuojant „Sostų karus“ kelios scenos buvo filmuojamos Dubrovnike. Tai į šį miestą pritraukė dar daugiau turistų. Dėl daugybės UNESCO saugomo paveldo, mat miestas yra išsaugojęs viduramžių pastatų, lankytojų skaičius yra ribojamas iki 4000 žmonių per dieną.

Tačiau net ir turint tokius apribojimus kruiziniuose laivuose turistai į miestą įvažiuoja be jokių kliūčių. Kaip tai išspręsti?

7. Barselona, ​​Ispanija

Vietiniai gyventojai vis dažniau skundžiasi, kad Barselona yra pavargusi nuo turizmo ir turistų. Miestas yra įtrauktas į daugybę turų ir dažnai jame lankomasi vieną dieną tik tam, kad jis būtų bent kažkiek pamatytas. Daugybė turistų trukdo vietinių gyventojų laisvam pasivaikščiojimui ir normaliam poilsiui.

Nepamirškite, kad Barselona yra daug mažesnė nei dauguma Europos sostinių. Daugelis lankytinų vietų, tokių kaip „Sagrada Familia“ ir „Park Guell“, yra įsikūrę tankiai apgyvendintose vietose, kur vietiniams sunku net praleisti turistų grupę.

turistai

Nebanalios vietos, kurias verta aplankyti!

Žemiau aprašytos vietos jau yra pamėgtos keliautojų ir daugiausia dėl to, kad jos gali labai lengvai pakeisti kelionę į labai populiarią Veneciją ar Dubrovniką. Didžiulis pliusas bus tai, kad jos dar nėra užtvindytos turistų ir yra išlaikiusios savo autentiškumą.

1. Ansi, Prancūzija

Ansi miestas yra dažnai vadinamas „prancūzų Venecija“ dėl savo akmenimis grįstų gatvių ir vingiuotų kanalų, kertančių visą miestą. Galimybė pasivaikščioti viduramžių gatvelėmis prie Alpių papėdžių ir pažvelgti į miesto kanalus, nesusidūrus su minia turistų, tikrai skatina grįžti ten dar kartą!

2. Ochridas, Šiaurės Makedonija

Be abejo, ne pati lankomiausia vieta, tačiau tai ir yra pliusas: turistai tik keli, o ne minia, tad niekur nėra didžiulių eilių. Vietiniai čia dar nepavargę nuo žmonių antplūdžio, o tik džiaugiasi keliautojais. Be to, Ochridas, kaip ir to paties pavadinimo ežeras, kuris yra šiame mieste, yra įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą.

turistai

Šiame mieste galite rasti viską, ko tikitės iš Balkanų, bet daug pigiau. Dėl to tikrai norėsis čia grįžti vėl ir vėl.

Ar dažnai keliaujate? Ar galėtų papildyti kiekvieną iš mūsų sąrašų? Ar turistai jums trukdo keliaujant?

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].