Streso valdymas: kaip valdyti savo gyvenimą ir taupyti energiją?

Stresas mus persekioja visą laiką. Šiuolaikiniame pasaulyje labai norisi atsipalaiduoti, tačiau tai padaryti ne visada pavyksta dėl begalės problemų ir minčių apie darbą. Ekspertai papasakojo, kaip išvengti streso ir pagerinti savo gyvenimą.

REKLAMA

Kiekvienas iš mūsų turi tam tikrą atsparumo stresui lygį, tačiau net ir patys atkakliausi žmonės kartais negali atsispirti problemoms, todėl palūžta. Toliau pateikta informacija padės jums išmokti valdyti savo būklę.

REKLAMA

Nekreipkite dėmesio į problemas

Didelio streso metu jokiu būdu neturėtumėte sutelkti dėmesio į bėdas. Jei turite problemų, sukeliančių stresą ir nerimą, pirmiausia turėtumėte pradėti ieškoti problemų sprendimo būdų ir atkreipti dėmesį į savo stipriąsias puses. Tai padės nusiraminti ir daug kartų greičiau rasti išeitį iš sunkios situacijos. Žmonės, kurie streso laikotarpiu sutelkia dėmesį į problemas, negali išeiti iš negatyvumo būsenos.

Sudarykite veiksmų planą

Prieš pradėdami vertinti situaciją, būtinai sudarykite planą. Kai gyvenime turime problemų, o protas kenčia nuo streso, gali būti sunku susikaupti. Viskas griūva, todėl reikia aiškaus plano. Turite ramiai atsisėsti ir susirašyti pagrindines užduotis, su kuriomis dabar susiduriate, taip pat pabandyti sugalvoti jų sprendimo planą.

REKLAMA

Nesigailėkite praeities ir galvokite apie ateitį

Streso metu jokiu būdu neleiskite sau patirti nereikalingų išgyvenimų. Tai labai pavojinga, nes niekada nepavyks pakelti efektyvumo ir produktyvumo iki aukšto lygio. Jei jau patekote į šią būseną, jums nereikia galvoti apie tai, kas ją išprovokavo. Praeitis nepadės, bet mintys apie tai, ką turite patirti dabar, bus labai naudingos. Visada atsiminkite paprastą taisyklę: savistabą pasiliekame vėlesniam laikui – tam laikui, kai sąmonė nurims. Problemas reikia spręsti šalta galva, o savistaba visada aptemdo protą ir padidina stresą.

streso

REKLAMA

Neskubėkite

Kai jaučiamės blogai, dažnai stengiamės visas problemas išspręsti kuo greičiau. Tai suprantama, nes niekas nemėgsta patirti streso. Kad neprarastumėte savęs ir savo gyvenimo kontrolės, bioenergetikos srities žinovai pataria neskubėti. Skubėjimas ir nervingumas nėra tai, ko jums reikia juoduoju periodu.

Žinokite, kaip pailsėti

Tai taikoma tiems žmonėms, kurie patiria stresą kiekvieną dieną, kiekvieną savo gyvenimo minutę. Jei jūsų protas nusiteikęs nuolatiniams potyriams ir negatyvumui, jums tiesiog reikia daugiau ilsėtis. Tai naudingas patarimas visiems žmonėms, nes nuovargis ir stresas visada eina koja kojon. Labai dažnai vienas provokuoja kitą. Stenkitės atsipalaiduoti didelio streso metu.

REKLAMA

Pergalvokite savo požiūrį į situaciją

Gali būti, kad jūsų nuomonė, kad viskas yra blogai, yra subjektyvi. Beveik visose gyvenimo situacijose yra pliusų ir minusų. Pažvelkite į tai, kas atsitiko arba kas vyksta šiuo metu, kitaip. Kartais tai labai padeda.

Papasakokite kam nors apie savo problemą

Jei turite artimą draugą ar šeimos narį, kuriam norite atsiverti, padarykite tai nedelsdami. Papasakokite apie viską, kas jus neramina ir verčia nerimauti. Kaip rodo praktika, jums iš karto turėtų pasidaryti daug lengviau, net jei negirdite jokių motyvuojančių frazių. Jei nėra žmogaus, kuriam galėtumėte papasakoti apie savo baimes ir išgyvenimus, papasakokite visa tai savo asmeniniam dienoraščiui. Psichologai ir bioenergetikos srities ekspertai pastebi, kad tai labai efektyvus būdas susidoroti su blogais jausmais ir stresu.

REKLAMA

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].