Kuris vairuotojas turi pirmumo teisę kelyje?

Kaip žinia, pranašumą kelyje reguliuoja ženklai, šviesoforai ir net kelio ženklinimas. Tačiau, kaip dažnai nutinka, kai kurie vairuotojai pamiršta pagrindines Kelių eismo taisykles. Dėl to galite patekti į rimtą bėdą. Norint išvengti tokių situacijų, siūlome prisiminti paprastą važiavimo per sankryžas taisyklę. Taigi, pažvelkite į aukščiau esantį paveikslėlį ir pasakykite man, kas turėtų ką praleisti šioje sankryžoje.

REKLAMA

Pirmumas kelyje

Pažvelgus į statistiką, galima pastebėti, kad kas mėnesį keliuose įvyksta tikrai nemažai įvykių. Norėtųsi, kad avarijų skaičius sumažėtų, ar ne? Tačiau tik įsivaizduokite, kiek mažai avarijų būtų, jei visi vairuotojai laikytųsi kelių eismo taisyklių.

REKLAMA

Žinoma, pagrindinės eismo įvykių priežastys visada yra greitis ir manevravimo taisyklių nesilaikymas. Verta paminėti, kad aukščiau pavaizduotoje situacijoje greitai važiuoti tikrai neįmanoma. Tačiau susidurti su kuo nors nėra problemų. Beje, ar jau žinote, kuris iš mūsų herojų turi pranašumą šiame kelyje? Pabandykime tai išsiaiškinti kartu.

REKLAMA

Taigi, pirmiausia, pažvelkime į šviesoforus. Tiek lengvajam automobiliui, tiek sunkvežimiui įjungtos papildomos šviesoforo sekcijos, leidžiančios toliau važiuoti. Svarbu atkreipti dėmesį, kad įtraukiamos tik papildomos sekcijos, o ne pagrindiniai šviesoforai.

vairuotojas

REKLAMA

Kaip žinote iš Kelių eismo taisyklių, įjungta papildoma sekcija, nors ir leidžia važiuoti toliau, pranašumo kelyje nesuteikia. Taigi, pavyzdžiui, privalote duoti kelią toms transporto priemonėms, kurios važiuoja degant žaliam pagrindiniam šviesoforo signalui.

vairuotojas

REKLAMA

Pasirodo, automobilis ir sunkvežimis šioje situacijoje turi vienodos sąlygos, tiesa? Tokiu atveju verta prisiminti važiavimo per lygiaverčių kelių sankryžą taisyklę. Dėmesingi skaitytojai ir patyrę vairuotojai iškart pasakys, kad, žinoma, kalbame apie dešinės rankos taisyklę.

Paprastais žodžiais tariant, lengvasis automobilis privalo praleisti sunkvežimį, nes pastarasis prie jo artėja iš dešinės pusės. Prisipažinkite, ar pavyko teisingai atsakyti į tokį paprastą Kelių eismo taisyklių klausimą? Nepamirškite pasidalinti savo rezultatais su mumis komentaruose.

REKLAMA

vairuotojas

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].