Ar žinojote, kodėl kai kurie žmonės ausyse turi skylutes?

Šią paveldimą, įgimtą anomaliją pirmą kartą 1864 m. užfiksavo mokslininkas Van Heusingeris. Paprastai tokiu atveju skylutė būna vienoje ausyje, tačiau iki 50 procentų tokių atvejų skylės gali būti ir abiejose ausyse.

Vaikai su tokia ypatinga išvaizda gimdavo visada ir vis dar gimsta. Genetiniai apsigimimai, tokie kaip dviejų skirtingų spalvų akys, kartais gali nustebinti. Taip pat ir ši skylutė ausyje.

Kas yra prieausinis sinusas?

Prieausinį sinusą lemia įgimtas preurikulinio minkštojo audinio apsigimimas. Šią anomaliją pirmą kartą atrado ir 1864 m. aprašė Van Heusingeris. Ši skylutė paprastai yra virš ausies ir gali būti iš vienos ar abiejų pusių.

Kodėl atsiranda ši skylutė? Ji yra sujungta su nosies ertme, bet ne labai paprastu būdu. Paprastai žmonės tokio ryšio neturi. Skylė yra paveldima, tačiau ji perduodama dėl nežinomų priežasčių.

Pasiskirstymas taip pat skiriasi. Prieausinius sinusus turi 10 % Pietų Azijos gyventojų, jie šiek tiek rečiau pasitaiko tarp afrikiečių (4 %) ir tik tarp 0,5 % baltaodžių.

Prieausiniai sinusai ne visada turi įtakos žmogaus sveikatai, tačiau kai kuriais atvejais sukelia uždegimines ligas, kurias reikia skubiai gydyti. Mokslininkams nepavyko nustatyti tikslios skylutės priežasties.

Sužinokite, kas sukelia spengimą ausyse ir kaip jo atsikratyti!

Šie metodai gali padėti pašalinti spengimą ausyse.

Spengimas ausyse yra triukšmas, kuris paprastai apibūdinamas kaip skambėjimas ausyse. Jis taip pat gali būti apibūdinamas kaip traškėjimas, švilpimas ar šniokštimas. Garso garsumas skiriasi nuo švelnaus iki garsaus. Spengimas ausyse dažniausiai atsiranda dėl nuolatinio gausaus triukšmo poveikio.

Garsių garsų perteklius pažeidžia ląsteles, esančias vidinėje ausyje, ir tai sukelia šią būklę. Dažniausiai ši būklė išsivysto žmonėms, kurie dažnai eina į koncertus ir naktinius klubus, dirba statybvietėse, naudoja ginklus ir važinėja motociklais.

O sunkesniais atvejais dėl per didelio garsių garsų poveikio galima prarasti klausą.

Nors garsūs garsai yra didžiausia spengimo ausyse priežastis, yra ir kitų priežasčių.

Kamščiai ausyje, atsirandantys dėl sieros kaupimosi ar ausies infekcijos.

Reguliarus vaistų, kaip aspirinas, vaistai nuo uždegimo, raminamieji ir antidepresantai, vartojimas.

Kaklo ar galvos sužalojimai.

Natūralus senėjimo procesas.

Ménière liga.

Otosklerozė.

Vien tik JAV nuo spengimo ausyse kenčia daugiau nei 50 milijonų žmonių. Daugelis jų bando sumažinti simptomus vartodami daugybę vaistų, kurie gali sukelti įvairius šalutinius poveikius.

Tačiau galima išbadyti ir natūralias priemones.

1. Akupunktūra

Akupunktūra gali padėti kovoti su spengimu ausyse. Gydant akupunktūra, dažniausiai dėmesys kreipiamas galvos ar ausies taškams. Pagrindinis akupunktūros gydymas paprastai trunka nuo 10 iki 15 sesijų.

2. Ginkmedžio ekstraktas

Tai – augalinis vaistas, pagerinantis kraujotaką kūne, ypač smegenyse ir galvoje. Todėl ginkmedis yra veiksmingas, gydant spengimą ausyse, kurį sukelia kraujotakos sutrikimai.

3. Cinkas

Cinkas sumažina spengimo ausyse simptomus. Į savo mitybą rekomenduojama įtraukti daug cinko turinčių produktų: veršienos kepenis, ankštinius augalus, riešutus, moliūgų, linų sėklas, aguonas, sezamą.

4. Vitaminas B12

Žmonėms, kuriems pasireiškia spengimas ausyse, dažnai taip pat trūksta vitamino B12. Todėl verta valgyti daugiau kiaušinių, sardinių, lašišos, kepenų, neriebaus jogurto.

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].