Mokslinės ir technologinės pažangos produktai labai supaprastina šiuolaikinio žmogaus gyvenimą ir atlaisvina daugiau laiko kitoms veikloms.

Tačiau ne visada patogūs ir iš pažiūros naudingi dalykai daro teigiamą poveikį mūsų sveikatai. Dažnai tai yra labai kenksmingi dalykai žmogaus organizmui.

Mes sudarėme sąrašą dalykų, kurie yra prieinami beveik kiekvienuose namuose ir, remiantis moksliniais tyrimais, kelia pavojų sveikatai. Pagalvokite, ar naudoti šiuos dalykus.

Nelipnios keptuvės

Pažeidus keptuvės dangą arba kaitinant aukštesne nei 230 laipsnių temperatūra, prasideda toksinių medžiagų išsiskyrimas, kurių kaupimasis organizme padidina vėžio ir kitų ligų riziką.

Nebenaudokite keptuvės, jei pažeista jos nelipni danga.

Antibakterinis muilas

Vienas iš antibakterinio muilo komponentų yra triklozanas, kuris, pasak mokslininkų, gali labai pakenkti sveikatai.

Ši medžiaga gali sukelti imuniteto sumažėjimą, hormoninio fono pažeidimą, padidinti alergijų ir vėžio tikimybę, pabloginti raumenų funkcijas.

Be to, triklozanas gali sukelti antibiotikams atsparių bakterijų plitimą.

Taip pat paaiškėjo, kad paprastas muilas nėra prastesnio veiksmingumo nei antibakterinis, tai tik rinkodaros gudrybė!

Plastikiniai indai

Žmonėms vis dar sunku suprasti, kad plastikas kenkia ne tik sveikatai, bet ir gamtai!

Oro gaivikliai

Oro gaivikliuose gali būti didžiulis kiekis sveikatai pavojingų medžiagų – fenolių, ftalatų, formaldehidų, natrio nitritų, natrio benzoatų ir daugelis kitų.

Uždaroje nevėdinamoje patalpoje šios toksiškos medžiagos lengvai patenka į kūną per žmogaus odą ir plaučius.

Lazeriniai spausdintuvai

Veikimo metu lazerinis spausdintuvas į orą išskiria mažas dažų daleles (spausdinimo miltelius).

Į sudėtingą šių miltelių sudėtį įeina sunkieji metalai – fenoliai, toluenas, benzenas, stirenas, organo alavas ir kiti.

Būdamas šalia veikiančio spausdintuvo, žmogus natūraliai įkvepia šias nepastebimas daleles ir rizikuoja susirgti įvairiomis ligomis.

Plastikinės pjaustymo lentelės

Peiliai labai greitai pažeidžia plastikinių pjaustymo lentelių paviršių, tuomet plastiko dalelės patenka į maistą, o bakterijos kaupiasi įbrėžimuose.

Naudokite kokybiškas medines ar stiklines pjaustymo lenteles.

Rūpinkitės savimi ir būkite sveikas!

Šaltinis

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].