Gegužė – paskutinis pavasario mėnuo. Tai – puikus metas naujų tikslų užsibrėžimui, romantikai ir laimei. Apie tai, ką atneš šis mėnuo, gali išduoti liaudies pranašystės. Mūsų protėvių išmintis padės sužinoti ne tik tai, kokių orų galime tikėtis, bet ir tai, ką daryti, kad pritrauktume gerovę.

REKLAMA

Liaudies pranašystės  – tai vertingų patarimų, perduodamų iš kartos į kartą, lobynas. Siūlome jums išsiaiškinti, ką mums žada pavasario pabaiga: tai padės apsisaugoti nuo įvairių negandų, galinčių atimti iš jūsų laimę.

REKLAMA

Gegužės 1 d.:  jei pirmąją gegužės dieną išgirsite kukuojančią gegutę, atėjo laikas sėjos darbams. Šią dieną taip turi būti sodinami linai. Jei išgirsite ant nudžiūvusio medžio giedantį paukštį, tai žada šalnas. Jei gegužės pradžia bus šilta, vasara bus vėsi. Jei gegužės pirma diena bus lietinga, metai bus derlingi.

Gegužės 2 d.: antroji gegužės diena yra tinkama įvairiems ritualams, kurie gali padėti išauginti gausų derlių. Pagal paprotį šią dieną kepami pyragai, nes tai gali padėti pritraukti laimę. Sėkmę atneš ir perkūnija, – ypač tada,  jei po jos danguje pasirodys vaivorykštė.

REKLAMA

Gegužės 3 d.: jei norite apsaugoti savo šeimą, šią dieną svarbu prisiminti ir pagerbti mirusiuosius. Šią dieną nereikėtų gaudyti žuvų, nes tai gali prišaukti nesėkmę. Jei diena bus lietinga, rudenį bus daug grybų. Jei diena bus apniukusi, laukite karščių.

Gegužės 4 d.: šiandien svarbu išvalyti namų energiją. Jei tinginiausite, prisišauksite bėdą. Jei žolė jau yra aukšta, žiemą bus daug sniego. Šiandien išsakyti pikti žodžiai atsigręš prieš jus.

REKLAMA

Gegužės 5 d.: šią dieną  palanku gaminti amuletus, nes tai padės išvengti rūpesčių. Gegužės 5 dieną sodininkai uoliai darbuojasi sode, kad žiemą netektų badauti. Ši diena taip pat tinkama burtams: galite sužinoti savo likimą ar pritraukti meilę.

Gegužės 6 d.: šiandien vaikščiokite basomis po rasą: tai užtikrins grožį ir sveikatą. Jei atslinks audra, kuri greitai praeis, netrukus bus galima tikėtis karščių. Šiandien liaudies išmintis įspėja nežiūrėti į svetimų žmonių langus, nes taip galite pritraukti nelaimę.

REKLAMA

Gegužės 7 d.: ryškiai oranžinis saulėlydis žada gerą orą. Šią dieną  liaudies išmintis įspėja neužsiimti sodo darbais, nes priešingu atveju žiemą gali tekti badauti. Jei suklupsite dešine koja, jūsų laukia sėkmė.

Gegužės 8 d.: jei diena prabėgs tyloje, metai bus sėkmingi. Jei šiandien ginčysitės, užsitrauksite bėdą.

REKLAMA

Gegužės 9 d.:  jei išgirsite gegutės kukavimą, laukite šiltų orų. Jei pamatysite balandžių porelę, jūsų laukia sėkmė.

REKLAMA

Gegužės 10 d.: jei šią dieną tinginiausite, jūsų lauks finansinės problemos. Jei gėlės nuvys, laukite krušos. Jei varlės garsiai kurkia, sulauksime giedro oro.

Gegužės 11 d.: giedras rytas – gera diena. Vakarieniaukite su šeima – tai į namus pritrauks gerovę.

REKLAMA

Gegužės 12 d.: šiandien vertėtų atkreipti dėmesį į sapnus, nes tai gali padėti  išvengti nemalonumų. Ši diena palanki gydomųjų žolelių rinkimui ir džiovinimui.

Gegužės 13 d.: prieš ilgą kelionę nusiprauskite šventintu vandeniu – apsisaugosite nuo bėdų. Jei žydi daug kiaulpienių, ruduo bus šiltas. Jei šviečia ryški saulė, kelias dienas galime tikėtis gerų orų.

REKLAMA

Gegužės 14 d.: šiandien neskolinkite pinigų, kad neprisišauktumėte bėdų. Šią dieną nekelkite nuo žemės svetimų daiktų, bet juos apeikite. Jei namuose pražydo gėlės, jūsų laukia laimė.

Gegužės 15 d.: jei čiulba paukščiai, galima tikėtis gero oro. Jei pamatysite vaivorykštę, jūsų laukia sėkmė.

REKLAMA

Gegužės 16 d.: derlius bus gausus, jei šiandien nesėdėsite be darbo. Jei nusiprausite su rasa, sustiprinsite sveikatą.

REKLAMA

Gegužės 17 d.: blyški aušra žada blogėjančias oro sąlygas. Jei pasirodė slyvų žiedai, ateina šaltis. Rasti keturlapį dobilą – didžiulė finansinė sėkmė.

Gegužės 18 d.: jei pakliūsite į lietų, jūsų laukia finansinė sėkmė.

REKLAMA

Gegužės 19 d.: ūkanotas rytas žada giedrą orą. Jei vakare bus  rūkas, netrukus galėsite eiti grybauti. Jei aviliai dūzgia, bet bičių nesimato, ruoškitės šalčiui ir blogam orui.

Gegužės 20 d.: jei negausiai lyja, visą dieną oras bus prastas. Jei įlipsite į balą ir sušlapsite kojas, atsikratysite rūpesčių.

REKLAMA

Gegužės 21 d.: šiandien svarbu prisiminti ir vykdyti pažadus. Jei ant slenksčio pasirodys nepažįstami žmonės, laukite bėdos. Jei namuose išplausite grindis, pritrauksite turtus.

Gegužės 22 d.: jei naktį išgirsite griaustinį, bet nematysite žaibo ir nepasirodys lietus, oras bus geras. Jei žydi šermukšniai, ruduo bus vėsus, o žiema – ankstyva. Orų pasikeitimą pranašauja varnėnai, jei jie šurmuliuoja ir neranda sau vietos.

REKLAMA

Gegužės 23 d.: šiandien renkamos ir ruošiamos žiemai vaistažolės. Jei šiandien gersite vaistažolių užpilą, tai padės sustiprinti sveikatą. Šiandien nedeginkite laužo, nes galite prarasti derlių.

REKLAMA

Gegužės 24 d.:  jei dieną lis, vasara bus lietinga. Jei aušra bus ryškiai raudona, netrukus suprastės orai. Jei gersite šaltinio vandenį, atsikratysite bėdų ir problemų.

Gegužės 25 d.: jei naktį gieda lakštingala, galima tikėtis gero oro. Jei pamatysite vandens lelijų, šalnų jau nebebus.

REKLAMA

Gegužės 26 d.: jei šiandien pamatysite daug uodų, jau galite uogauti. Šią dieną negalima apgaudinėti ir skleisti paskalų. Tie, kurie meluoja, anksčiau ar vėliau nukentės.

Gegužės 27 d.: jei prie namų atskris kregždžių, vasara bus karšta. Kuo šiltesnis oras, tuo lietingesnė bus vasara. Jei žolė aukšta, derlius bus gausus.

REKLAMA

Gegužės 28 d.: šią dieną nieko nesodinkite, kad žiemą netektų badauti. Jei šią dieną ravėsite piktžoles, su jomis teks kovoti visą vasarą.

Gegužės 29 d.: jei kurkia varlės, netrukus atšils oras.  Jei katė susisuka į kamuoliuką ir miega visą dieną, orai atšals. Jei norite į namus pritraukti laimę, išplaukite langus.

REKLAMA

Gegužės 30 d.: ateis ankstyvas ruduo, jei gegužė bus lietinga. Nelipkite ant svetimų pėdsakų, kad patys neprisitrauktumėte bėdų.

Gegužės 31 d.: jei šią dieną tinginiausite, nuo jūsų nusigręš finansinė sėkmė.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].