Jei orchidėja nebeauga, o jos šaknys beveik visiškai supuvusios, gėlę reikia skubiai reanimuoti. Perlitas tikrai padės atgaivinti šią kambarinę gėlę.

REKLAMA

Pirmiausia reikia išimti orchidėją iš dirvos ir apžiūrėti šaknis. Visos sausos, negyvos, supuvusios šaknys turi būti nupjautos.

REKLAMA

5 ml vandenilio peroksido praskieskite 500 ml vandens. Šiuo tirpalu iš abiejų pusių nuvalykite lapus, o tada pusvalandį pamirkykite šiame tirpale.

REKLAMA

Kai tą atliksite, orchidėja bus paruošta laikinam persodinimui. Į gilų dubenį suberkite perlitą ir pasodinkite orchidėją.

Įpilkite 200 ml švaraus vandens. Vanduo turi nusėsti apačioje ir turi būti palaikomas tokiame lygyje.

REKLAMA

Orchidėja lėtai, bet užtikrintai užsiaugins šaknis, atkurs lapų spalvą ir atgis. Po to orchidėją galima persodinti į įprastą jai dirvą!

REKLAMA

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].