Keisti drabužiai gali sugadinti net pačią gražiausią moterį. Atėjo šaltasis sezonas, garderobe vyrauja daug skirtingų sluoksnių, kad gerai sušildytų, todėl padaryti mados klaidą pakankamai lengva. Kokias netinkamas kombinacijas lengva pastebėti kiekvienoje šalyje, atėjus šaltam metų laikui? O ką reikėtų daryti, kad neatsidurtumėte keistais drabužiais vilkinčios damos kailyje?

REKLAMA

Keisti drabužiai

Sutikite, kiekviena stengiasi būti graži, ir apsivilkti dailiausius ir sėkmingiausius savo drabužius. Drabužiai yra geri, jei jie  pabrėžtų moters pranašumus, gerai išryškintų visus privalumus ir maskuotų trūkumus. Tačiau ne visi atidžiai seka menkiausias mados tendencijas, todėl suklysti labai lengva.

REKLAMA

Pavyzdžiui, kadaise madingos moterys mėgo nešioti kailinius ir taip puikuotis gatvėse. Šiais laikais per didelis kailio pomėgis (ypač natūralaus kailio) gali reikšti skonio stoką. Mada keičiasi, kaip ir viskas šiame pasaulyje. Jei anksčiau kailiniai ar kepurė buvo savotiškas gerovės ir turto simbolis, tai dabar tai ne kas kita, kaip nemandagumas, žiaurumas ir elementarus neapsiskaitymas bei nesidomėjimas gyvūnų teisėmis.

REKLAMA

Žinoma, kiekvienas savarankiškai nusprendžia pirkti (ar ne) kailinius gaminius. Niekas neturi teisės to uždrausti, kol šalyje nėra atitinkamų įstatymų. Tačiau geriausia atidžiau pažvelgti į tai, ką žinomiausi mados namai siūlo mados pionieriams. „Chanel“, „Prada“, „Gucci“, „Yves Saint Laurent“, „Burberry“, „Versace“ jau seniai nusprendė atsisakyti natūralaus kailio ir pasiūlyti savo klientams aukštos mados standartus atitinkančias dirbtinio kailio alternatyvas.

REKLAMA

Tinkamas pėdkelnių pasirinkimas

Turėtumėte tikrai pamiršti vieną dalyką: jokių kūno spalvos pėdkelnių po kailiniais ar stora pūkine striuke. Toks derinys mena 2007-uosius ar ankstesnius metus. Mados ekspertai pataria atsiminti pagrindinę pėdkelnių pasirinkimo šaltajam sezonui taisyklę: „Pėdkelnės ar kojinės turėtų būti derinamos prie batų spalvos. Arba derinkite su bet kokiu elementu iš savo rūbų ansamblio.“

Paanalizuokime šią taisyklę šiek tiek išsamiau, nes biuro aprangos kodas įpareigoja daugelį damų kasdien darbe dėvėti sijoną. Kaip derinti pėdkelnes su kitais drabužiais ir atrodyti stilingai? Rinkitės juodas, grafito, tamsiai pilkas, tamsiai žalias pėdkelnes, kurios derėtų prie juodų batelių. Tada tikrai nesuklysite. Tačiau kai nėra pasirinkimo ir skubiai reikia apsimauti kūno spalvos pėdkelnes, jos bent jau turi būti matinės, o ne blizgančios.

REKLAMA

Nebijokite rinktis margintų pėdkelnių, jei galite pasigirti lieknomis kojomis. Tik geriau pirmenybę teikti minimalistiniams raštams. Pavyzdžiui gali būti maži taškeliai, geometriniai raštai ir linijos. Originalius gėlių motyvus ir didelį tinklelį geriau palikti namams ar šventėms (ne darbe). Tas pats pasakytina ir apie baltas pėdkelnes. Jos tinka tik moksleivėms, nuotakoms ir ekstravagantiškiems mados kūrėjas, proginėms fotosesijoms ir pan.

REKLAMA

Mados nesėkmės

Būna, kad žiemą gatvėje galima sutikti moterų, kurios išdidžiai vaikšto su šortais. Net jei kojas ir dengia pėdkelnės, bet juk vis tiek moteris yra su šortais žiemą. Tai tikrai blogas skonis. Pasirodo, tai ne tik nepriimtina pagal stiliaus taisykles, bet ir rizikinga jūsų pačių sveikatai. Neeksperimentuokite su tokiomis idėjomis, geriau raskite sėkmingą žiemai skirtą pakaitalą.

REKLAMA

Keistas rūbas žiemos laikotarpiui?

Yra dar keletas vis dar populiarių, bet jau visai nebemadingų aksesuarų, kuriuos būtinai reikia išsiųsti į užtarnautą pensiją. Tai kailinės liemenės, pirštinės be pirštų, blyškių atspalvių pūkinės striukės ir kepurės, ugsai, įvairiaspalvės megztos kepurės, spalvingos „mylimos močiutės“ stiliaus skaros. Žinoma, galite naudoti tokį drabužių elementą, bet tik tada, jei jis dera prie bendro drabužių ansamblio. Kitu atveju – geriau rinktis neutralius aksesuarus (baltus, pilkus, juodus) arba rinktis tarpusavy derančių aksesuarų komplektą (pvz., kepurę ir šaliką su pirštinėmis iš vienos kolekcijos).

Kokių keistų drabužių turite savo garderobe? Ar ketinate jų atsikratyti, ar nesidomite mados tendencijomis? Pasidalykite savo mintimis su mumis komentaruose.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].