Problemos, kurias galite patirti, jei eisite miegoti nenusivaliusi makiažo

Miegoti nenusivalius makiažo nėra toks jau nekaltas dalykas, kaip gali pasirodyti. Dėl to ne tik nusidažo jūsų patalynė, bet ir daromas tiesioginis neigiamas poveikis jūsų išvaizdai. Jei nenusivalote makiažo, galite susidurti su šiomis problemomis.

REKLAMA

Užkemša odos poras

Makiažo priemonės, kuriose yra tokių elementų kaip silikonas ir eteris, užkemša odos poras, sulaiko riebalus ir bakterijas, kurios išsiskiria iš kūno. Makiažas ir dieną gali užkimšti poras, tačiau naktį gali sukelti dar daugiau šalutinių reiškinių.

REKLAMA

Lemia spuogus

Miegant su makiažu odai gali trūkti deguonies. Jei makiažo nepašalinsite, cheminės medžiagos makiažo priemonėse ir deguonies trūkumas gali sukelti odos paburkimą.

REKLAMA

Skatina ankstyvą senėjimą

Kiti ingredientai, pavyzdžiui, dirbtiniai dažai, yra ankstyvo odos senėjimo priežastis. Nors žmogaus oda geba atsinaujinti, miegas su makiažu gali sutrikdyti šį procesą. Tai gali lemti veido raukšles ir ankstyvą senėjimą.

REKLAMA

Atsiranda akių skausmo ir blakstienų pažeidimo rizika

Oftalmologai įspėja, kad akių makiažo priemonėse yra toksinių medžiagų, tokių kaip formaldehidas. Miegojimas su šiais toksinais gali pažeisti blakstienas ir sukelti spartų jų kritimą. Be to, miegant su makiažu, gali pakisti jūsų akių išvaizda.

REKLAMA

Suskilinėja lūpos

Dienos metu valgant lūpų dažai ar balzamas ant lūpų palaipsniui išnyksta. Bet naktį mes to nedarome, todėl dažai ima sausinti lūpas. Jei miegosite pasidažiusi, ryte gali būti, kad lūpos bus suskilinėjusios.

REKLAMA

Kenkia plaukams

Kai miegate su makiažu, dažais susitepa ne tik patalynė, bet ir plaukai bei oda. Taip plaukai dar labiau susivelia ir susiriebaluoja. Todėl, ypač jei turite riebią odą, prieš miegą rekomenduojama pašalinti makiažą ir nuvalyti odą.

REKLAMA

Oda suglemba ir praranda spalvą

Miegas su makiažu gali pažeisti odos paviršių ir sukelti jos suglebimą. Aplinkos tarša, veikusi makiažą visą dieną, gali smarkiai pakenkti odai per naktį.

REKLAMA

Ką daryti, jei užmigote nenusivaliusi makiažo?

Pašalinkite makiažą makiažo valikliu. Tai atpalaiduoja ir drėkina odą. Akis sudrėkinkite akių lašais. Pašalinkite makiažą labai švelniu prausikliu ir pasirūpinkite oda pagal savo kasdienę odos priežiūros procedūrą. O lūpas patepkite balzamu, kad atgaivintumėte.

Ar pastebėjote, kaip makiažas veikia jūsų odą?

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].