Daugybė žmonių kovoja su šia skausminga problema, kuri apsunkina vaikščiojimą ir sukelia didelį diskomfortą. Vizitai pas specialistus yra brangūs, tačiau leidžiantys tam tikram laikui atsikratyti šios problemos. Naudinga žinoti, kad šią problemą taip pat galima išspręsti ir savarankiškai. Sužinokite, kaip tą padaryti.

REKLAMA

Šią procedūrą vertėtų atlikti tada, kai tik pasirodo pirmieji įaugusio nago požymiai. Tai – visiškai natūrali pagalbinė priemonė, kuri liaudies medicinoje buvo naudojama šimtmečius. Tai padės sustabdyti nago įaugimo procesą, o skausmas išnyks tiesiog akimirksniu.

Ką daryti, jei pastebėjote, kad nagas įaugo?

REKLAMA

Kai tik pajusite spaudimą nago srityje, pasinaudokite šiais patarimais. Jei šios priemonės nebus veiksmingos, kreipkitės į podologą arba chirurgą.

  • Druskos vonia sumažins patinimą, o vanduo suminkštins odą. Tiesiog į dubenį karšto vandens įberkite kelis šaukštus druskos ir išmaišykite. Kartą per savaitę tokioje vonelėje pamirkykite kojas maždaug 15 minučių.
  • Skalbimo muilo dribsniai yra nuostabi priemonė, kuri yra ne ką mažiau veiksminga. Vonelei paruošti reikia šilto vandens ir maždaug 2 šaukštų dribsnių. Paruoštame mišinyje pamirkykite pėdas 20 minučių, o tada nusausinkite odą. Po šios procedūros pabandykite iškirpti įaugusį nagą. Kai po ranka neturite šių dribsnių, naudokite pilkąjį muilą, sutarkuotą daržovių trintuve.
  • Pamirkykite kojas šiltame vandenyje, o tada uždėkite ledo paketą. Ant įaugusio nago dėkite šaltą kompresą ir palaikykite maždaug 3 minutes. Praėjus šiam laikui, žirklėmis iškirpkite įaugusio nago dalį.

REKLAMA

Kaip tinkamai kirpti nagus?

Jei tinkamai kirpsite nagus, galėsite išvengti įaugusių nagų problemos. Nagus reikia kirpti tiesia linija. Nereikėtų labai nutrumpinti nagų: palikite iki 3 mm nagų ilgio. Prieš kiekvieną kirpimą pamirkykite nagus vandenyje, kad jie suminkštėtų. Suminkštintus nagus nukirpsite  daug greičiau ir lengviau. Jei po nagais yra nešvarumų, juos galite pašalinti spiritu suvilgytu vatos tamponėliu (nekrapštykite nešvarumų žirklėmis).

REKLAMA

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].