Daugybę metų šis prietaisas buvo naudojamas nepageidaujamų plaukų šalinimui. Skustuvus naudoja tiek moterys, tiek vyrai, nes šie prietaisai lengvai ir greitai pašalina nepageidaujamus plaukelius. Vis dėlto, naudojant skustuvus labai svarbu laikytis higienos. Netrukus atskleisime, kaip dažnai vertėtų keisti skustuvus.

REKLAMA

Plaukų šalinimas yra estetinė procedūra, kurią dauguma žmonių atlieka kasdien. Dažniausiai tai atliekama dėl grožio, nes plaukų augimas yra visiškai natūralus dalykas. Renkantis skustuvą visada svarbu pakankamai dėmesio skirti jo kokybei. Taip pat svarbu reguliariai pakeisti skustuvą nauju, kad išvengtumėte nereikalingo odos dirginimo ar infekcijos.

Kaip dažnai turėtumėte keisti skustuvą?

REKLAMA

Viskas priklauso nuo kelių veiksnių. Tam įtakos turi:

  • naudojimo dažnumas;
  • plaukų tipas;
  • ašmenų kokybė;
  • skutamos kūno vietos;
  • skutimosi higiena.

Vertėtų rinktis tuos įrenginius, kurie turi aštrius peiliukus, nes jie labai greitai atšimpa. Atšipę peiliukai daro daugiau žalos nei duoda naudos. Jei plaukai bus skutami atšipusiu skustuvu, galite įsipjauti ar net sukelti infekciją. Deja, dažniausiai nekreipiama jokio dėmesio į tai, kad ant pakuotės rašoma, jog skutimosi peiliukai yra „vienkartiniai“. Tokius skustuvus ekspertai pataria keisti kas 5 ar 7 skutimus.

REKLAMA

Seno skustuvo naudojimo pasekmės

REKLAMA

Naujas skustuvas lengvai slysta per odą ir greitai epiliuoja pasirinktą vietą.  Vis dėlto, ilgainiui jis tampa ne toks aštrus, ir dėl to galimi įvairūs šalutiniai reiškiniai, tokie kaip:

  • įaugę plaukai;
  • bėrimai;
  • uždegimas;
  • odos sužalojimai.

Jau po pirmo naudojimo ant skutimosi peiliukų ima daugintis bakterijos, kurios patekusios ant odos sukelia paraudimą ir patinimą. Kai prietaisas naudojamas per ilgai, ant jo atsiranda rūdžių. Naudoti tokį skustuvą yra pavojinga, nes galite užsikrėsti infekcija.

REKLAMA

Kaip prailginti skustuvo tarnavimo laiką?

REKLAMA

Nepaisant to, kad tai – pigus plaukų šalinimo būdas, dažnas skutimosi peiliukų keitimas reiškia dideles išlaidas. Deja, moteriški skustuvai yra brangesni nei vyriški. Štai kodėl verta žinoti, kaip keliais paprastais žingsniais padidinti jų efektyvumą. Visų pirma, nenaudokite ilgų plaukų šalinimo priemonių, nes jos greitai atšimpa. Prieš kiekvieną skutimąsi nušveiskite odą, o tada tepkite putas arba gelį. Ši kosmetika palengvins depiliacijos procesą. Po skutimosi skustuvą nuplaukite po tekančiu vandeniu, kad nuo peiliukų pašalintumėte plaukus ir kosmetikos likučius. Galiausiai peiliukus visada dezinfekuokite, išdžiovinkite ir laikykite sausoje vietoje.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].