Natūralios trąšos tapo populiaria pagalba auginant ir daržoves, ir kambarinius augalus. Dažnai iš virtuvės atliekų galima nemokamai pasigaminti trąšų, kurios augalams suteiks pakankamai maistingųjų medžiagų. Jei namuose turite bent vieną augalą, pabandykite jį patręšti šiomis natūraliomis trąšomis!

REKLAMA

Šios paprastos ir maistingos trąšos, paruoštos laikantis šių instrukcijų, užtikrins, kad jūsų augalai energingai augs, o žydinčios gėlės džiugins žiedais.

REKLAMA

Augalams reikia ne tik pakankamo laistymo ir optimalios dienos šviesos, bet ir pakankamai maistinių medžiagų, kad tinkamai vystytųsi šaknų sistema, žalioji masė ir žiedai.

Pagrindinė priežiūra apima laistymą, genėjimą, sausų lapų šalinimą, kovą su kenkėjais ir, svarbiausia, tręšimą.

REKLAMA

Tręšimas yra vienas svarbiausių veiksnių priklausomai nuo augalo, nes kiekvienos rūšies augalams reikia tam tikrų specifinių maistinių medžiagų, o kai kuriuos reikia tręšti dažniau. Turite gerai pažinti savo augalą, kad galėtumėte nustatyti jo poreikius. Tačiau nesijaudinkite, nes šios natūralios ir naminės trąšos prisitaikys prie visų jūsų augalo poreikių, ir padės išlaikyti jį stiprų ir vešlų.

REKLAMA

Trąšų svarba

REKLAMA

Trąšose yra daug natūralios kilmės maistinių medžiagų. Jos yra būtinos visų rūšių augalams augti, neatsižvelgiant į augalo dydį ir tai, ar augalas duoda vaisių, ar ne.

REKLAMA

Tam tikru metu jums prireiks trąšų, kad paspartintumėte augimą, o kai kuriems jautriems augalams trąšos yra būtinos, kad išliktų gyvi. Daugumoje trąšų yra daug maistinių medžiagų, ypač azoto, fosforo ir kalio, kurie gaunami iš pačios gamtos.

REKLAMA

Tačiau kaip galite užtikrinti, kad augalai gautų pakankamai šių maistinių medžiagų. Šios trąšos leidžia aprūpinti augalus reikalingomis maistinėmis medžiagomis ir pagerinti vaisių kokybę.

Tobulos trąšos

REKLAMA

Mėgstamoje augalų parduotuvėje galite rasti daugybę trąšų. Visos jos žada puikų efektą, tačiau problema ta, kad daugelis jų yra labai brangios arba pilnos cheminių medžiagų, kurios ilgainiui gali pakenkti jūsų augalams. Jų nerekomenduojama naudoti daržovėms, nes šios trąšos užteršia jas nuo pat šaknų.

REKLAMA

Yra tūkstančiai ekologiškų, natūralių naminių trąšų receptų. Pavyzdžiui, galite naudoti kavos tirščius sumaišydami juos su augalų substratu arba bananų žievelių ištrauką. Šiandien sužinokite apie puikią natūralią trąšą, kuriai reikės tik 2 ingredientų ir vandens.

REKLAMA

Jums reikės:

REKLAMA
  • 1 skiltelės česnako
  • 3 gvazdikėlių
  • 2 l vandens

Procedūros eiga:

Paruošimo procesas labai paprastas, trąšos paruošiamos per vieną ar dvi minutes.

REKLAMA

Tiesiog sudėkite abu ingredientus į trintuvą, užpilkite vandeniu ir sumaišykite.

REKLAMA

Tada mišinį perpilkite per sietelį ir supilkite į purkštuvą.

Jei pastebėjote, kad augalą užpuolė kenkėjai, galite jį nupurkšti šiuo tirpalu, ir šį gydymą kartoti bent kartą per 15 dienų.

REKLAMA

Likusius augalus galite purkšti kartą per mėnesį, kad juos pamaitintumėte ir išvengtumėte kenkėjų problemų ateityje.

REKLAMA

Šios trąšos bus geriausias jūsų sąjungininkas rūpinantis visais augalais.

Jos ne tik aprūpins augalus visomis reikalingomis maistinėmis medžiagomis, bet ir užtikrins jų spindesį bei apsaugą nuo kenkėjų.

Sėkmės!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].