Kad pomidorai užaugtų skanūs ir sunokę, svarbu juos patręšti. Rinkoje yra daug tręšimo preparatų, tačiau geriausia rinktis natūralias priemones. Mano močiutė  turi laiko patikrintą naminių trąšų pomidorams receptą. Pomidorai auga kaip pašėlę, mes net nespėjame rinkti derliaus!

REKLAMA

Kuo tręšti pomidorus ir kaip auginti pasėlius, kad derlius būtų tikrai didelis?

Pomidorams reikia ypatingos priežiūros.  Labai svarbu, kad jie gautų pakankamai makro ir mikroelementų. Jei to nepaisysite, pomidorai gali augti labai vangiai, o jų derlius tikrai nebus gausus. Geriausia pomidorus „maitinti“ daugiakomponentėmis trąšomis, kurios aprūpins augalus reikiamomis medžiagomis. Pomidorams labiausiai tinka skystos ir vandenyje tirpios trąšos, nes jas augalas pasisavina greičiausiai. Svarbu ir tai, kad parduotuvėje netektų daug  pinigų išleisti profesionalioms trąšoms. Veiksmingas namines trąšas galite pasigaminti patys naudodami vos 3 ingredientus! Kaip tą padaryti?

REKLAMA

Trąšų pomidorams receptas iš 3 ingredientų

REKLAMA

Mano močiutės recepte yra ingredientų, kuriuos ji visada turėdavo po ranka. Ji naudojo židinio pelenus, svogūnų lukštus ir savo sode augančias dilgėles.

Viskas yra labai paprasta: mano močiutė į 10 l puodą įberdavo 500 g pelenų, tačiau pasakodama apie šį receptą pabrėžė, kad tai turi būti švarūs sudegusios medienos pelenai. Į tą patį puodą ji įberdavo saują svogūnų lukštų ir įmesdavo kelis dilgėlių kuokštus (dilgėlės buvo be šaknų). Šį mišinį ji užpildavo vandeniu, 15 minučių pavirindavo ir palikdavo per naktį pastovėti. Kitą dieną ji perkošdavo šį mišinį ir juo laistė šiltnamyje auginamus pomidorus.

REKLAMA

Tai – tikrai ne vienintelis natūralus būdas, kuris gali padidinti derlių ir apsaugoti augalus nuo ligų.

Naminės mielių trąšos pomidorams

REKLAMA

Namuose gaminamos mielių trąšos – puikus pomidorų tręšimo būdas, kurį žinojo ir naudojo mūsų seneliai. Jie puikiai žinojo, kad toks mišinys kasmet garantuoja sėkmingą derlių! Kaip jį paruošti? Tam reikia 2,7 litro nechloruoto vandens ir 100 gramų šiltame vandenyje ištirpintų mielių bei 0,5 stiklinės cukraus. Sumaišykite sudedamąsias dalis, supilkite visą mišinį į stiklinį indą ir sandariai uždarykite. Pasibaigus fermentacijos procesui, galite pradėti tręšti pomidorus, tačiau prieš tai šį tirpalą reikia praskiesti 10 litrų vandens. Vienam augalui naudokite ne daugiau nei vieną litrą šių trąšų.

REKLAMA

Duonos pagrindu pagamintos trąšos pomidorams

Dar viena rekomenduojama trąša yra duonos pagrindu pagamintos trąšos. Joms pagaminti reikia pusės kepalo duonos ir 5 ml jodo tirpalo bei 5 litrų šilto vandens. Pirmiausia reikia duoną pamirkyti maždaug 7 valandas, tada įpilti jodo tirpalo ir viską išmaišyti. Antras žingsnis – mišinio filtravimas. Filtruotą mišinį supilkite į purkštuvą arba į tarą su pompa. Gauta priemone nupurkškite ir patręškite pomidorus.

REKLAMA

Dilgėlių trąšos pomidorams

Jei savo sode turite dilgėlių, jas galite naudoti kaip natūralią trąšą pomidorams. Priskinkite šviežių dilgėlių ir jas sudėkite į duobutes, kuriose sodinsite pomidorus.

REKLAMA

Uždenkite plonu žemės sluoksniu, o tada sodinkite pomidorus. Tokios trąšos ne tik aprūpins pomidorus maistinėmis medžiagomis, bet taip pat padidins jų atsparumą įvairioms ligoms. Dilgėles skinkite prieš jų žydėjimą, nes vėliau jos įgyja rūgštinančių savybių.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].