Net jei esate iš tų žmonių, kurie kruopščiai prižiūri savo augalus, gali nutikti ir taip, kad jūsų augalų vazonų dirvoje pasirodys pelėsis. Mes jums papasakosime, kaip su tuo kovoti, ir ką daryti, kad pelėsis negrįžtų.

REKLAMA

Iš kur atsiranda pelėsis vazonų dirvoje? Kaip jį atskirti nuo kalkių nuosėdų?

Pelėsis vazonų dirvoje dažniausiai atsiranda tada, kai augalus laistote per dažnai ir per gausiai. Jei viršutinis dirvožemio sluoksnis yra drėgnas, tai yra ženklas, kad augalo dar nereikia laistyti. Deja, dauguma žmonių tą tikrina ne itin dažnai, ir kartais susiduria su pelėsio problema. Pelėsį labai lengva pastebėti dirvos paviršiuje. Jis visada pasireiškia baltos dangos pavidalu. Vis dėlto, kartais pelėsis yra painiojamas su kalkių nuosėdomis, susidariusiomis laistant augalą kietu vandeniu. Priešingai nei pelėsis, kalkių nuosėdos nekelia grėsmės augalui. Kalkių nuosėdas nesunkiai atskirsite pagal konsistenciją –jos yra kietos ir trapios. Pelėsio suformuota danga atrodo tarsi guminė.

REKLAMA

Verta žinoti, kad pelėsis aptinkamas ne tik dirvos paviršiuje. Jei atsirado baltų nuosėdų, tai reiškia, kad dirvožemyje yra daug pelėsio.

REKLAMA

Ką daryti, jei vazono dirvoje atsirado pelėsis?

Visų pirma, svarbu veikti greitai, jei norite išsaugoti savo augalą. Pelėsis gali labai greitai jį sunaikinti (jis atakuoja daugiausia šaknis). Stenkitės kuo greičiau persodinti paveiktą augalą į šviežią dirvą. Pelėsio paveiktą dirvą rekomenduojama pašalinti ne namuose, nes pelėsio sporos gali pasklisti aplinkoje ir pakenkti jūsų bei jūsų artimųjų sveikatai.

REKLAMA

Persodindami augalą, pašalinkite didžiąją dalį dirvožemio (jei įmanoma). Jei norite naudoti seną vazoną, pirmiausia turėsite jį sterilizuoti. Norėdami tai padaryti, nuplaukite denatūruotu alkoholiu arba actu. Terakotinius vazonus taip pat galite įdėti į iki 200 laipsnių įkaitintą orkaitę 20 minučių. Aukšta temperatūra naikina pelėsių sporas.

Tą patį galite padaryti su nauja vazonine žeme. Jei įdėsite ją į karštą orkaitę, karštis sunaikins visus ligų sukėlėjus, įskaitant pelėsių sporas. Tokiu būdu taip pat galite apdoroti ir pelėsio paveiktą dirvą, kurią galėsite saugiai naudoti augalų persodinimui.

REKLAMA

Pastaba: įvairiuose forumuose galite rasti patarimų naudoti įvairių rūšių fungicidus, jei dirvožemyje atsiranda pelėsis. Verta žinoti, kad naudojant šių rūšių chemikalus, dažnai žūva ne tik pelėsis, bet ir pats augalas.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].