Kaip pasikeis jūsų kūnas, jei visiškai atsisakysite druskos?

Daugelis iš mūsų bando sumažinti druskos suvartojimą, o kai kurie net mano, kad teisinga iš viso jos atsisakyti, nes sakoma, kad druska kenkia sveikatai. Iš tikrųjų nereikėtų visiškai pašalinti druskos iš maisto, nes joje yra svarbių elektrolitų, kurie palaiko normalų kūno funkcionavimą. Jei nuspręsite sumažinti suvartojamos druskos kiekį, pasistenkite jos visiškai neatsisakyti.

REKLAMA

Kas nutiks, jei visiškai atsisakysite druskos?

Galite priaugti svorio

REKLAMA

Joduota druska yra svarbi gaminant hormonus, o jei visiškai jos atsisakote, rizikuojate jodo trūkumu. Tada ne tik priaugsite svorio, bet ir patins jūsų veidas. Raumenys silps, o judrumas prastės.

Gali atsirasti širdies nepakankamumas

REKLAMA

Įrodyta, kad mažai natrio turinčios dietos yra naudingos širdies ligomis sergantiems žmonėms. Tačiau tokio tipo dietos netinka visiems, pavyzdžiui, visiškai sveikos širdies žmonėms. Kitas tyrimas parodė, kad jei dietoje nėra pakankamai druskos, gali sutrikti širdies darbas.

Gali padidėti cukraus kiekis kraujyje

REKLAMA

Natrio trūkumas lemia padidėjusį cukraus kiekį kraujyje. Kai mūsų kūnas nebereaguoja į insuliną, tai gali padidinti cukraus kiekį kraujyje.

Gali atsirasti dehidratacijos simptomai

REKLAMA

Staigus natrio kiekio sumažėjimas kraujyje gali sukelti dehidracijos simptomus. Pavyzdžiui, burnos džiūvimą, galvos svaigimą, troškulį ir sumažėjusį šlapimo kiekį.

Gali sukelti pykinimą

REKLAMA

Druskos atsisakymas turi rimtą poveikį cholesterolio kiekiui. Tačiau pokytis gali būti neakivaizdus. Disfunkcijos simptomai gali būti pykinimas ir (arba) vėmimas.

Kitaip tariant, geriausia surasti viduriuką ir vartoti nei per daug, nei per mažai druskos.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.