Kompleksai visada nuodija gyvenimą ir trukdo mėgautis kasdieniais dalykais. Žmogus, turintis tam tikrų kompleksų, gana dažnai kažko atsisako.

REKLAMA

Tokie žmonės yra pratę pabrėžti savo trūkumus, jie dažnai mano, kad nesugebės kažko padaryti. Nepilnavertiškumo kompleksas gali pasireikšti labai įvairiais būdais, tačiau tą atpažinti nėra labai sunku.

REKLAMA

Jei pastebėtumėte žemiau išvardintus požymius, galima įtarti, kad žmogus turi nepilnavertiškumo kompleksą. Taigi, kokie tai ženklai?

Baimė bendrauti su kitais

REKLAMA

Asmuo, turintis nepilnavertiškumo kompleksą,  bijo bendrauti su kitais žmonėmis. Jam gali nuolat atrodyti, kad kiti jį smerkia ir kritikuoja.

Nepilnavertiškumo kompleksą turintis žmogus gali bijoti pasirodyti įvairiuose renginiuose: jam gali atrodyti, kad čia atvykdamas tik viską sugadins.

REKLAMA

Noras pritraukti dėmesį

Ne, jis nesirinks ryškių ar iššaukiančių drabužių. Jis daug kalbės apie kančią, apie tai, koks jis blogas. Jis bandys pasiekti, kad kiti žmonės jo gailėtųsi.

REKLAMA

Tai gali jam suteikti daugiau pasitikėjimo savimi. Jei toks žmogus sulauks aplinkinių užtarimo ir užuojautos, jis jausis reikalingu.

Pažeidžiamumas

REKLAMA

Bet koks ne taip pasakytas žodis sužeis nepilnavertiškumo kompleksą turinčio žmogaus širdį.

Jam atrodys, kad visi nori jį įžeisti, ir todėl nuolatos yra pabrėžiami jo trūkumai. Jam nekils minčių, kad jam tiesiog sakoma, kaip kažką galima padaryti geriau.

REKLAMA

Dviprasmiškas požiūris į komplimentus

REKLAMA

Išgirsti komplimentų yra malonu visiems, – net ir nepilnavertiškumo kompleksą turinčiam žmogui.

Vis dėlto, nepilnavertiškumo kompleksą turinčiam žmogui gali atrodyti, kad kažkas paprasčiausiai bando užliūliuoti jo budrumą, todėl jam sunku priimti komplimentus.

Nepilnavertiškumo komplekso tikrai galima atsikratyti, tačiau svarbu dirbti su savimi. Pašalinus šį kompleksą bus galima džiaugtis visaverčiu gyvenimu.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].