Sužinokite, ką dėti į slyvų uogienę, kad ji pavyktų puikiai

Pradedate virti uogienę, bet nežinote, ką daryti, kad ji nepridegtų? Tiesiog žinokite keletą pagrindinių taisyklių ir viskas bus puiku. Slyvų uogienė – skanus priedas prie sumuštinių, pyragų ir blynų. Ją valgome daugiausia rudenį ir žiemą, kai nėra sezoninių vaisių. Paruošti uogienę nėra sunku, tačiau reikia skirti jai daug dėmesio, nes slyvos greitai pridega.

REKLAMA

Kaip nesudeginti slyvų uogienės?

Jei nenorite, kad slyvos pradėtų degti puode, turite pasinaudoti virtuvinio acto gudrybe. Dideliam puodui užtenka vos trijų šaukštų. Acto reikia įpilti tinkamu laiku, o tai geriausia daryti likus kelioms valandoms iki virimo. Tiesiog supjaustykite slyvas, apibarstykite jas cukrumi ir įpilkite tris šaukštus acto. Padėkite 12 valandų, tada uždėkite puodą ant dujų ir kepkite ant mažos ugnies penkias valandas. Jokiu būdu nemaišykite slyvų kepdami, nes tai sutrikdys natūralų barjerą ir vaisiai pradės degti! Paruoštą uogienę sudėkite į švarius ir sterilizuotus stiklainius ir sandariai uždarykite.

REKLAMA

Kokius vaisius rinktis uogienei?

Šiuo metu slyvų sezonas, šiuos vaisius parduotuvėse galite pamatyti patraukliomis kainomis. Ne visos slyvų rūšys tinka perdirbti į uogienę. Venkite minkštų slyvų ir rinkitės kietas ir sultingas. Jos bus itin saldžios ir į uogienę nereikės dėti didelio kiekio cukraus. Jei norite eksperimentuoti su skoniu, įberkite cinamono, kardamono ar įpilkite romo. Jei nuspręsite naudoti alkoholį, įpilkite jo tik pabaigoje, kai nuimsite uogienę nuo ugnies. Šie priedai šiek tiek pagerins skonį, bet neiškreips natūralaus vaisiaus saldumo.

Slyvų

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].