Orchidėjoms nelabai patinka, kai jas liečia, net kai tik pradeda formuotis pumpurai. Todėl prieš jas perkeliant į kitą indą geriau palaukti žydėjimo pabaigos. Tačiau ką daryti, jei gėlės žydės dar kelis mėnesius, o šaknys jau per didelės?

Orchidėjos galima perkelti, o ne persodinti. Koks skirtumas tarp šių dviejų būdų?

Perkėlimas yra tada, kai augalas perkeliamas į naują vazoną be jokio šaknų pažeidimo. Naujas vazonas šiek tiek padidėja iki 3-4 cm skersmens. Tai padidina tik žemės ar žievės kiekį.

Persodindami suardome žemės rutulė, ištiesiname šaknis, pašaliname jų perteklių, sergančias ar supuvusias dalis.

Paprastai orchidėjos būna pasodintos durpėse. Jei bijote, kad nepavyks sėkmingai jų persodinti, arba jei neturite pakankamai patirties, nerizikuokite, nes jei pažeisite šaknis, orchidėjų žiedai gali suvysti ir greitai nužydėti.

Yra dar vienas labai svarbus dalykas: po perkėlimo ar persodinimo nelaistykite orchidėjų tris ar keturias dienas. Tai būtina, kad visos šaknų žaizdos greitai užsitrauktų ir infekcija neįmestų į šaknis.

Jei atsirado įpjovimų, būtinai patepkite juos su bet kuriuo fungicidiniu agentu ir leiskite išdžiūti. Tik tada padėkite į vazoną.

Šaltinis

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].