Sužinokite, kaip pakelti kilimo šerius ir panaikinti įspaudas. Tai padarysite stebėtinai lengvai ir be specialistų pagalbos.

REKLAMA

Minkštais kilimais labai malonu vaikščioti. Tačiau laikui bėgant ant jų atsiranda įspaudų. Paprastai tai būna kasdienio nusidėvėjimo pasekmė. Įvairios įspaudos gali atsirasti ir po baldais, kuriuos laikote ant kilimų. Ar yra koks nors būdas jų atsikratyti?

REKLAMA

Kaip pakelti kilimo šerius?

Galite būti ramūs! Kilimo deformaciją galite atstatyti. Jums tereikia pasitelkti namines priemones.

REKLAMA
  • Pirmiausia įjunkite garų lygintuvą. Tada priartinkite jį prie įspaustos vietos ir paleiskite garų srovę. Neuždėkite lygintuvo ant kilimo šerių. Taip galite juos sugadinti. Dėl garų vilna suminkštėja ir ją galima lengvai iššukuoti standžių šerių šepečiu. Jei raukšlė itin atspari, pirmiausia ją apdenkite skudurėliu, o tada garų lygintuvu perbraukite per kilimą. Galiausiai kilimo šerius iššukuokite šepečiu.
  • Jei neturite garų lygintuvo, uždėkite drėgną audinį ant raukšlės ir ją išlyginkite. Po to nepamirškite iššukuoti šerių.
  • Jei įspaudas yra nedidelis (pvz., kėdės kojų paliktos žymės), naudokite ledo kubelį. Uždėkite jį ant šerių ir palaukite, kol jis ištirps. Tada nušluostykite tą vietą šluoste. Vanduo privers šerius pakilti.

Kaip ištiesinti kilimą, kuris buvo sulenktas vežant?

REKLAMA

Išneškite kilimą į saulėtą vietą arba padėkite jį šildomoje patalpoje. Dėl šilumos jo paviršius pradės tiesintis. Tik būkite atsargūs ir neleiskite kilimui karštą dieną per ilgai gulėti lauke. Saulės spinduliai gali pažeisti jo struktūrą ir pakeisti medžiagos spalvą.

Ištieskite kilimą ant grindų ir jo kampuose padėkite sunkesnius daiktus. Po kelių valandų kilimas turėtų atgauti pradinę formą.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].