Nuo šiol agurkų žievelės tikrai neišmesite. Nors agurkų žievelę dažniausiai tiesiog išmetame, tačiau ji gali būti panaudojama ir tam tikroms reikmėms.

REKLAMA

Pasirodo, agurkų žievelė puikiai atbaido skruzdėles. Šių nekviestų svečių namuose sulaukiama dar ankstyvą pavasarį. Dažniausiai nusprendžiama griebtis cheminių priemonių, kurios padeda atbaidyti skruzdėles, tačiau natūralios priemonės gali būti ne ką mažiau veiksmingos.

REKLAMA

Kaip atsikratyti skruzdėlių savo namuose natūraliomis priemonėmis?

Agurko žievele patrinkite visus slenksčius ir durų staktas. Taip pat naudinga šiek tiek agurkų žievelės palikti tose vietose, kuriose susirenka daugiausia skruzdėlių. Nepamirškite reguliariai pakeisti agurko žievelių, nes jos labai greitai pūva. Agurkų žievelėse yra skruzdėles dirginančių medžiagų, kurios paralyžiuoja uoslę. Skruzdėlės labai greitai supras, kad ši gyvenamoji aplinka joms nėra palanki, todėl paliks jūsų namus.

REKLAMA

Cinamonas taip pat padės atbaidyti skruzdėles

Kitas taip pat efektyvus skruzdžių repelentas yra cinamonas. Pabarstykite šiuo prieskoniu skruzdžių mėgstamas vietas. Skruzdėlės nekenčia cinamono kvapo, todėl greitai susiras kitą gyvenamąją vietą.

REKLAMA

Ekologiškas purškalas

REKLAMA

Taip pat galite pasigaminti ekologišką repelentą. Jau žinote, kad skruzdėlės yra jautrios tam tikriems aromatams, kurių jos netoleruoja. Skruzdėms tikrai nepatiks spiritinis actas, todėl jį galite atskiesti vandeniu (proporcijos turi būti vienodos), nedidelį kiekį užpilti ant audinio ir nuvalyti virtuvės stalviršius bei tas vietas, kuriose matėte skruzdžių. Galite net neabejoti, kad skruzdėlės labai greitai paliks jūsų namus.

Naudinga žinoti, kad skruzdėlės labai nemėgsta čiobrelių, mėtų, rozmarinų ar mairūnų kvapo. Būtent todėl naudinga pasisodinti šių prieskonių į vazonėlius, ir juos laikyti ant virtuvės stalviršio.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].