Šiandien, vaizdo įrašo iš „YouTube“ kanalo dėka, siūlome išbandyti pagrindinę jogos poziciją, kuri mažina nugaros įtampą ir padeda nuo apatinės nugaros dalies bei viso stuburo skausmo.

Visi gyvenime stengiamės pasiekti savotišką kūno ir proto pusiausvyrą, nors dažnai to net nesuvokiame. Tačiau yra daug veiksnių, kurie sutrikdo šią pusiausvyrą, įskaitant stresą ir skausmą.

Laimei, yra būdų skausmui malšinti, o vienas iš jų – ši jogos padėtis, kuri ypač padeda esant nugaros ir stuburo skausmams.

Jogos pratimas, kuris sumažina nugaros skausmus

Malasana yra viena iš jogos pozų, kuri visapusiškai veikia kūną. Ši poza padeda atsikratyti streso, įgauti jėgų ir jaustis žvaliems.

Jei tai darysite reguliariai, taip pat galite atsikratyti nugaros skausmų, sustiprinti pilvo raumenis ir net numesti kelis kilogramus!

Ši poza, kaip ir kitos jogos pozos, sukuria ramybės, pasitikėjimo ir atsipalaidavimo jausmą. Todėl rekomenduojama ją atlikti stresinėse situacijose.

Reguliariai atliekant Malasana pozą, imsite mažiau nervintis dėl nedidelių problemų, tapsite ramesni ir labiau susikoncentravę.

Malasana taip pat padeda stimuliuoti ir atpalaiduoti smegenis. Ši jogos poza naudinga moterims, nes pašalina mėnesinių ciklo sutrikimus, todėl mėnesinių ciklas būna ne tik reguliarus, bet ir neskausmingas.

Malasana jogos poza palengvina su amžiumi susijusius kūno pokyčius, tokius kaip antsvoris ir riebalų sankaupos apatinėje pilvo dalyje.

Be to, tokia padėtis leidžia atsikratyti artritinių nugaros ir čiurnos skausmų, stiprina stuburą ir suteikia lengvumo pojūtį.

Trumpas vadovas, kaip atlikti teisingą Malasanos pozą

Atsitūpkite, išskėskite kojas pečių plotyje, tada šiek tiek pasilenkite į priekį. Tuo pačiu metu pasukite kojas taip, kad kojų pirštai būtų nukreipti į šonus. Pritūpimą darykite lėtai, švelniai sulenkite kelius ir nekelkite kulnų nuo grindų.

Keliai turi būti plačioje padėtyje, kad būtų pasiekta tobula pusiausvyra. Geriausiu atveju keliai turėtų būti lygiagrečiai su kojų pirštais. Ištieskite rankas į priekį, tada nuleiskite alkūnes žemiau kelių ir suglauskite delnus. Tolygiai ir giliai kvėpuokite.

Norėdami suprasti, koks turėtų būti galutinis rezultatas, pažiūrėkite į žemiau įkeltą nuotrauką.

Svarbu, kad atlikdami šią jogos pozą, gerai jaustumėtės. Spauskite alkūnes žemyn, kad galėtumėte kuo labiau ištempti rankas.

Iškelkite krūtinę aukštyn ir palaikykite šioje pozicijoje apie 5–10 įkvėpimų (įkvėpkite – iškvėpkite). Atpalaiduokite rankas, ištempkite kūną ir pailsėkite. Labai svarbu, kad šio pratimo metu nejaustumėte streso. Įsitikinkite, kad ant grindų yra neslidus kilimėlis.

Iš pradžių negalėsite plačiai išskėsti kelių, nes greičiausiai turėsite pusiausvyros problemų. Tačiau pamažu darysite pažangą, todėl būkite kantrūs ir atkaklūs!

Vaizdo įrašo medžiaga:

Naujienos Tavo el. pašte

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].