Šios gudrybės padės išsaugoti net ir drabužius, kuriuos manėte sugadinęs visam laikui

Sunkiai pašalinama dėmė gali paskatinti atsisakyti ir į šiukšliadėžę išmesti net pačius mylimiausius drabužius. Žinoma, niekas nenori išmesti gražios suknelės, patogių džinsų ar naujų marškinėlių. Juos išgelbėti gali šios gudrybės. Pasinaudokite jomis!

REKLAMA

Citrinos sultys gelbsti nuo rudų dėmių

Rudas dėmes galima pašalinti citrinos sultimis ir druska. Pirmiausia dėmę pabarstykite druska, tada užpilkite citrinos sulčių ir palikite džiūti saulėje. Įdėkite į skalbimo mašiną ir išskalbkite. Šis metodas tinka drabužiams iš šviesesnių medžiagų. Prieš lašindamas citrinos sultis ant tamsaus ar ryškios spalvos audinio, išbandykite priemonę nedideliame lopinėlyje, kad įsitikintumėte, ar nuo jos medžiaga nekeičia spalvos.

REKLAMA

Druska ir actas pašalina dezodorantų dėmes

Dezodorantų dėmes galima pašalinti dviem būdais. Užpilkite vandens, o tada užberkite druskos. Galima skalbti skalbimo mašinoje arba rankomis. Kitas būdas yra palaikyti drabužius acto ir šalto vandens mišinyje. Jis paruošiamas santykiu 1:4, t. y, 4 puodeliai vandens vienam puodeliui acto. Vieną valandą pamirkykite drabužį tirpale ir nutrinkite dėmę. Galiausiai išskalbkite skalbimo mašina.

REKLAMA

Verdantis vanduo pašalina vaisių dėmes

Vaisių dėmes galima pašalinti verdančiu vandeniu. Uždėkite drabužį ant tuščio indo kraštų ir sureguliuokite taip, kad dėmė būtų indo centre. Drabužis neturėtų nukristi, todėl jį galima pritvirtinti, pvz., guma. Tada užpilkite verdančiu vandeniu. Tik būkite atsargus.

REKLAMA

Kraujo dėmes galima pašalinti vienu arba dviem paprastais ingredientais

Kad pašalintumėte kraujo dėmes, pirmiausia drabužį nuplaukite tekančiu šaltu vandeniu, tada pamirkykite apie 15 minučių. Kuo žemesnė vandens temperatūra, tuo jis efektyvesnis, todėl į vandenį galite pridėti ledo. Kai dalis dėmės ištirps, likusią išplaukite druska ir šampūnu. Išimkite drabužį iš šalto vandens, ant dėmės užberkite 1 arbatinį šaukštelį druskos, užpilkite šampūno ir užberkite dar vieną šaukštelį druskos. Atsargiai patrinkite dėmę ir nuplaukite šaltu vandeniu.

REKLAMA

Kreida pašalina riebalų dėmes

Dėmę patrinkite kreida. Kuo greičiau tai padarysite, tuo geriau. Tada išplaukite šiltame arba karštame vandenyje. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad ne kiekvienas drabužis gali atlaikyti šilumą.

REKLAMA

Sulčių dėmes pašalinsite šaltu vandeniu

Šaltas vanduo yra patikimas būdas dėmėms nuo mėsos sulčių ar bet kokio maisto, kuriame yra baltymų, pašalinti. Stenkitės kuo greičiau pašalinti maisto dėmes. Jei dėmė nepasišalina, pamirkykite drabužį šaltame vandenyje ir patrinkite.

REKLAMA

Kečupo dėmes pašalinsite actu

Kad pašalintumėte kečupo dėmes, pirmiausia išverskite drabužį į vidų ir nuplaukite šaltu vandeniu. Vėl išverskite drabužį ir švelniai nuvalykite skudurėliu, pamirkytu indų ploviklyje (1 valgomasis šaukštas ploviklio sumaišytas su 30 ml vandens). Prieš tai dėmę reikia suvilgyti trupučiu acto. Prieš pašalinant dėmę šiuo metodu, reikia patikrinti drabužių medžiagos atsparumą actui. Šis metodas gali visiškai pašalinti pomidorų dėmes. Jei dėmė visiškai nepasišalino, šį metodą galima taikyti dar kartą. Tada išskalbkite drabužį šaltame vandenyje.

REKLAMA

Rašalas „bijo“ skysčių, kuriuose yra alkoholio

Rašalo dėmes galima pašalinti alkoholio pagrindo skysčiais. Pavyzdžiui, rankų dezinfekavimo priemone arba plaukų laku. Pirmiausia įsitikinkite, kad priemonė neturi įtakos drabužio spalvai. Ant drabužio nugaros užlašinkite nedidelį kiekį rankų dezinfekavimo priemonės ir palaukite 1-3 minutes, tada nuvalykite švariu popieriniu rankšluosčiu. Jei ant popieriaus nelieka dažų, be rūpesčių galite pradėti dėmių šalinimo procesą. Dėmė valoma priemone, o tada nuplaunama šaltu vandeniu. Galiausiai išskalbkite skalbimo mašina įprastu režimu.

REKLAMA

Verdantis vanduo pašalina kavos ir arbatos dėmes

Kavos ar arbatos dėmes galima pašalinti verdančiu vandeniu. Stenkitės kuo greičiau pašalinti dėmę. Tačiau būkite atsargus, kiekvieno audinio negalima plauti karštame vandenyje.

REKLAMA

Indų ploviklis pašalina žolės dėmes

Kad pašalintumėte žolės dėmes, paruoškite vandens ir 3 % vandenilio peroksido tirpalą (santykis 1:1). Arba nuvalykite jas indų plovikliu. Sumaišykite actą ir vandenį santykiu 1:1, užtepkite ant dėmės, palikite 30 minučių, gerai patrinkite ir nuplaukite šaltu vandeniu. Tada įdėkite į skalbimo mašiną ir baikite plauti.

REKLAMA

Garstyčių dėmes visiškai pašalinsite dviem paprastais ingredientais

Paprasčiausias būdas – pusė puodelio vandens, ½ puodelio indų ploviklių ir keli lašai acto. Tirpalą užtepkite ant dėmės, palikite, tada nuplaukite šiltu vandeniu. Garstyčių dėmėms pašalinti nenaudokite amoniako turinčių medžiagų.

REKLAMA

Pašalinkite visas senas dėmes, palikdamas jas saulėje

Senas dėmeles pirmiausia reikia nuvalyti stipriu dėmių valikliu ir išdžiovinti saulėje. Saulės šviesa ir karštas oras sustiprina chemines reakcijas. Šis metodas gali ir nesuveikti, todėl naudokite jį tik kaip paskutinę priemonę, jei nuspręsite nesuveikus drabužius išmesti.

REKLAMA

O ką daryti, jei kavinėje išsipurvinote rūbus maistu?

Žinoma, eidamas į kavinę ar restoraną niekas nesineša vandenilio peroksido ar sodos. Tačiau tai yra vieta, kur labiau tikėtina, kad susitepsite drabužius. Kuo greičiau imsitės dėmių pašalinimo veiksmų, tuo mažesnė tikimybė, kad teks išmesti mėgstamą suknelę, kelnes ar marškinius.

REKLAMA

Jei ant kelnių ar sijono užkrenta šokoladinis pyragaitis, pirmiausia jį nubraukite švariu peiliu ir šakute. Toliau dėmę pamirkykite šaltame vandenyje arba gazuotame vandenyje ir pabarstykite cukrumi. Tai visiškai pašalins dėmę dar iki skalbimo.

Jei ant drabužių nukrenta kas nors riebaus, paprašykite padavėjo atnešti cukraus. Greitai nuimkite ant drabužių nukritusį riebų maistą, tada pabarstykite cukrumi.

REKLAMA

Ar teko pasinaudoti šiomis gudrybėmis?

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].