Ši priemonė yra labai naudinga dulkių valymui. Ja nesunkiai išvalysite įvairius baldus, be to, tą galėsite atlikti rečiau, nes dulkės kaupsis ne taip intensyviai.

REKLAMA

Kasdienis dulkių  valymas yra labai varginantis ir atimantis daug laiko. Ar yra koks nors būdas tai išspręsti?

Priemonė nuo taršos

REKLAMA

Užuot ieškoję parduotuvėje siūlomų produktų, pasigaminkite dulkes atstumiančią priemonę. Receptas yra labai paprastas. Į dubenį įpilkite vandens ir audinių minkštiklio. Šiame tirpale suvilgykite audinį ir nuvalykite paviršius, ant kurių kaupiasi dulkės. Greitai pastebėsite, kad jie taps šiek tiek blizgesni. Maža to, po namus netrukus pasklis malonus kvapas. Vis dėlto, svarbu žinoti, kad šios priemonės negalima naudoti mediniams baldams.

REKLAMA

Kaip valyti medinius baldus?

Natūralios medienos baldus reikia valyti specialiais preparatais, kurių sudėtyje yra aliejaus ir vaško. Mediena yra labai jautri drėgmei ir vandeniui, todėl medienos priežiūrai įsigykite specialiai šiai medžiagai skirtą ploviklį ir naudokite šluostę arba minkštąją kempinės pusę. Pirmiausia užpurkškite preparato ant audinio, o tada pradėkite valyti.

REKLAMA

Kaip valyti augalų lapus?

Tikriausiai pastebėjote, kad dulkės nusėda ne tik ant baldų – jos kaupiasi ir ant augalų lapų. Būtina jas pašalinti, nes dulkės sumažina augalo gebėjimą fotosintezuoti. Be to, nešvarūs lapai turi ribotą efektyvumą absorbuojant toksinus ir į aplinką išskiria mažiau deguonies.

REKLAMA

  • Augalus su blizgančiais ir tvirtais lapais (monstera, fikusas, taikos lelija, spyruoklinis fikusas) reikia nuvalyti drėgna šluoste.
  • Gėles su banguotais lapais (gerbera, afrikinė žibuoklė, kvapioji pelargonija) reikia nuvalyti minkštu šepetėliu.
  • Ypatingai didelius augalus (palmes, bananmedžius ir vynmedžius) nupurkškite vandeniu.
  • Kaktusus su spygliais taip pat galite apipurkšti vandeniu arba nupūsti dulkes plaukų džiovintuvu (pasirinkite švelnią programą).
REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].