Prieš žiemą grėbiu lapus. Dėl to pavasarį išvengiu nedidelės nelaimės

Ar rudenį reikia grėbti lapus? Galbūt daugelio žmonių atsakymas netenkins, tačiau rekomenduojama tai padaryti prieš ateinant žiemai. Kodėl? Mes jums papasakosime.

REKLAMA

Artėjantis ruduo džiugina žmones, kurie nekenčia karšto oro ir laukia nuostabaus atvėsimo. Temperatūrai nukritus, medžiai pradeda mesti lapus. Spalvingi lapai yra nepaprastai žavūs, tačiau jie neturėtų likti mūsų kieme per ilgai.

REKLAMA

Ar reikia grėbti lapus?

Po kurio laiko lapai pradeda pūti ir tampa slidūs. Atėjus pirmoms šalnoms, ryte mus gali pasitikti ledo čiuožykla priešais įėjimą į namus. Drėgni lapai greitai užšąla ir gali būti labai pavojingi. Jei ant mūsų vejos nusėda storas lapų sluoksnis, gali atsirasti pelėsis, kuris sugadins visą namą. Jei nenorite, kad pavasarį būtų problemų, geriau grėbkite lapus.

Ką daryti su lapais?

Jei jūsų sode yra daug medžių, galite pastebėti, kad lapų skaičius bus labai didelis. Ką su jais daryti? Pirmasis jų panaudojimo būdas – storu sluoksniu paskleisti po gėlynus. Daugelį augalų rūšių reikia apsaugoti iki pirmųjų šalnų. Net jei žemė neturėtų būti dengta, augalai su dėkingumu priims lapų dangą. Antras variantas – lapus susmulkinti benzinine žoliapjove ir iš jų daryti kompostą. Lapai, sumaišyti su daržovių ir vaisių likučiais, bus puikios trąšos medžiams ir krūmams. Pavasarį dirbtinių trąšų pirkti nereikės, nes naminės bus ranka pasiekiamos. Vienu metu atsikratysite lapų ir pagaminsite augalams maistingą produktą.

REKLAMA

lapus

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.