Šio unikalaus sprendimo dėka, augalai žydės ir kvepės net šalčiausiomis dienomis! Sausas oras, atsirandantis dėl šildymo ir nepakankamos dienos šviesos, lėtina fotosintezės procesą, o tai neigiamai veikia kambarinių augalų gyvybingumą ir augimą.

Gyvybę suteikiantis vanduo, kuris ypač padeda augalams žiemą

Deguonies prisotintas vanduo yra unikalus ir labai populiarus sprendimas. Tai gali padėti kambariniams augalams įveikti šiuos sunkumus.

Deguonimi prisotintas vanduo yra pagrindinis lietaus vandens komponentas, kurį labai mėgsta augalai. Kiekvienas sodininkas turėjo pastebėti, kad po lietaus sode augalai pradeda geriau jaustis, augti bei žydėti.

Eiga:

  1. Į 1 litrą kambario temperatūros vandens įpilkite 2 šaukštus 3% vandenilio peroksido tirpalo.
  2. Supilkite gautą tirpalą į purkštuvą ir kasdien apipurkškite kambarinius augalus.
  3. Po kelių savaičių galėsite džiaugtis gražiais augalais.

Deguonies turintis vanduo gali būti naudojamas ne tik purškiant ant augalų, bet ir laistant. Tačiau reikia nepamiršti, kad skirtingai nuo ankstesnio metodo, laistymas vandenilio peroksido tirpalu gali būti naudojamas tik kartą per savaitę, siekiant apsaugoti augalų šaknis nuo permirkimo.

Deguonies vanduo padeda nukenksminti dirvą ir sunaikina joje esančias bakterijas. Be to, jis skatina šaknų augimą ir apsaugo nuo puvimo.

Sėklų mirkymas tokiame tirpale gali teigiamai paveikti:

– deguonimi praturtintas vanduo padeda suaktyvinti daigus;

– atgaivina mirštančius augalus;

– kovoja su vabzdžiais ir kitais kenkėjais.

Jei kambariniuose augaluose atsirado kenkėjų, tokių kaip erkės, moliuskai ar amarai, galite paruošti 30 ml deguonies turinčio vandens, 250 ml vandens ir 40 lašų jodo tirpalą.

Šis receptas yra puiki pirmoji pagalba augalams! Jei naudosite vandenilio peroksidą, nepamirškite, kad augalų nereikės papildomai tręšti, nes šiame tirpale yra pakankamai mineralų.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].