Sužinokite, kaip pasigaminti tualeto gaiviklį ir visiems laikams atsisveikinkite su blogu kvapu, sklindančiu iš tualeto. Jums prireiks tik dviejų paprastų ingredientų. 

REKLAMA

Kartais iš unitazo vidaus sklinda nemalonus kvapas. Kyla klausimas, dėl kokių priežasčių tai vyksta? 

REKLAMA

Iš kanalizacijos išeinančios dujos. Tai rodo, kad visa sanitarinė instaliacija veikia netinkamai. Kanalizacijos vamzdyje gali būti įtrūkimas arba kamštis. 

Bakelio rezervuare augantys dumbliai. Jei tualetu nesinaudojote ilgą laiką arba jo nevalėte, bakelyje gali atsirasti mikrobų, kurie yra atsakingi už sklindantį nemalonų kvapą. 

REKLAMA

Taip pat kaltas gali būti šlapimo kvapas, sklindantis iš sunkiai pasiekiamų ir retai valomų užkampių. 

Kaip pasidaryti tualeto gaiviklį? 

REKLAMA

Jums prireiks kaušelio skalbimo miltelių. Tada ant skalbimo miltelių viršaus išspauskite šiek tiek dantų pastos. Mišinį suberkite į klozetą ir nuleiskite vandenį. Iš karto pastebėsite, kad tualetas nustojo skleisti nemalonų kvapą. Šis būdas iš tiesų veikia. 

 Kaip efektyviai išvalyti visą tualetą? 4 žingsnių vadovas 

REKLAMA

Kad tualetas būtų visiškai švarus ir niekur neliktų nuosėdų ar šlapimo dėmių, būtina jį tinkamai išvalyti. Ir neužtenka tik užpilti ploviklio ir naudoti tualeto šepetėlį. 

  

REKLAMA
  1. Pradėkite nuo klozeto kraštelių

Šlapimo lašeliai ir nuosėdos dažniausiai kaupiasi po klozeto dubens krašteliu. Dėl to vonios kambarys blogai kvepia. Todėl pirmiausia paimkite tualeto šepetį ir gerai nušveiskite visą plotą po unitazo apvadu (būtina per visą jo perimetrą). Galiausiai nuleiskite vandenį. 

  1. Pereikite prie viršutinės klozeto dalies

Tada paimkite audinį arba kempinę į ranką ir nuvalykite viršutinę klozeto dubens dalį. Sutelkite dėmesį į vietą, kurioje sėdynė yra pritvirtinta prie tualeto. Ten taip pat mėgsta kauptis šlapimo lašai. Tada nušveiskite klozeto šonus. 

REKLAMA
  1. Atkreipkite dėmesį į klozeto sėdynę

Gerai nuvalykite klozeto sėdynę. Nepraleiskite nė vieno jo elemento. Svarbūs yra vyriai ir tvirtinimo detalės. 

  1. Galiausiai išvalykite klozeto dugną

Jei klozetą valote reguliariai, dubens dugną pakanka išvalyti šepečiu ir plovikliu. Tačiau jei ten susikaupė nuosėdos ar akmuo, teks ištraukti sunkesnius pabūklus. Galite naudoti specialius ploviklius, kurie pašalina kalkių nuosėdas, arba pasinaudoti actu ir kepimo soda. 

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].