Kodėl namo ar buto langai rasoja? Ypač ant senų langų gali susidaryti drėgmės lašeliai. Koks yra geriausias būdas valyti tokius langus? Parodysime keletą efektyviausių sprendimų.

REKLAMA

Kodėl mano langai rasoja?

Norėdami nustatyti langų rasojimo priežastį, pažiūrėkite į tarpines, stiklą ir langų varčias. Dažniausiai kalbama apie problemas, susijusias su izoliacija ir specifinėmis sąlygomis, vyraujančiomis ir bute, ir už lango. Po stipraus lietaus patikrinkite langų tarpines. Perimetro tarpinės gali būti pažeistos, kai prie langų susikaupia per daug vandens.

Rasojimo priežastis gali būti ir per didelis karštis. Kadangi šiltas oras plečiasi, dvigubo stiklo pakete lango viduje esantis oras (tokį turi beveik visi plastikiniai langai) gali ištempti jūsų tarpines. Nors tai nebus problema karštą vasaros dieną, tiesioginiai saulės spinduliai laikui bėgant gali pabloginti langų tarpines.

REKLAMA

Paskutinė iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių – per didelė drėgmė bute. Tai lengva pastebėti, ypač džiovinant skalbinius, pastebėjus, kad batai greitai nedžiūsta ir pan.

REKLAMA

Geriausias būdas išspręsti rasojančių langų problemą

Yra keletas labai veiksmingų būdų, kaip tvarkytis su tokiais langais. Kurį iš jų naudosite, priklausys nuo konkrečios situacijos:

Reguliarus vėdinimas

Šis metodas yra labai paprastas, pigus ir efektyvus. Geriausia patalpą vėdinti trumpai ir intensyviai. Atidarykite langus / duris iki galo, kad būtų gera oro cirkuliacija. Paprastai pakanka kelių minučių, kad atsikratytumėte problemos. Tačiau būna, kad dėl kokių nors priežasčių nenorime atidaryti langų arba patalpoje yra, pavyzdžiui, drėgni skalbiniai ir problema akimirksniu vėl išryškės. Tada verta griebtis vieno iš kitų būdų.

REKLAMA

Mikroventiliacija

Daugelis to nežino, tačiau beveik visi šiuolaikiniai plastikiniai langai turi 3 veikimo režimus, leidžiančius reguliuoti jų atidarymo lygį, kas gali padėti laimėti mūšį su drėgme. Įprasti langai atsidaro į šoną (pilnai), atsidaro jų viršus arba galima atidaryti tik mikroventiliaciją. Būtent šį režimą jums ir reikėtų pasirinkti, jei lauke dar nėra šalta, o viduje – nuolat kaupiasi drėgmė.

Rekuperacinės sistemos montavimas

Tai labai efektyvus būdas naikinti langų rasojimą. Taip bus užtikrinti oro mainai neprarandant šilumos. Verta pasikliauti slėgio rekuperatoriais arba higrokontroliniais difuzoriais. Ekspertas specializuotose parduotuvėse turėtų padėti išsirinkti tinkamiausią jūsų namams.

REKLAMA

Sausintuvas

Tai prietaisas, naudojamas mechaniškai pašalinti drėgmę iš oro. Savo veikimu jis panašus į oro kondicionierių, nors dažniausiai gerokai pigesnis. Perkant oro sausintuvą verta atkreipti dėmesį į tinkamą modelio pasirinkimą pagal kambario dydį. Pigiausi modeliai neturi galimybių susidoroti su drėgme didesniuose plotuose.

Naminės priemonės rasojantiems langams

Jei norite sumažinti drėgmės nusėdimą ant langų, nuvalykite juos šiuo mišiniu:

REKLAMA
  • skutimosi kremu,
  • vien actu,
  • arba glicerinu su actu santykiu 1:1. Garai nenusės taip stipriai, kaip prieš naudojant šiuos produktus.

Sužinokite naminių langų valymo putų receptą:

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.