Tai tikra bėda vonios kambariuose, kuriuose yra drėgmės ir vandens nutekėjimo problemų. Kaip pašalinti pelėsį iš dušo kabinos? Šiame straipsnyje papasakosime apie paprastą ir veiksmingą metodą, kaip su juo kovoti!

REKLAMA

Ar pelėsis vonios kambaryje yra pavojingas?

Juodasis pelėsis gali būti pavojingas, ypač pelėsiui alergiškiems žmonėms. Taip pat yra nedidelė tikimybė, kad jūsų vonios kambaryje esanti pelėsio rūšis yra nuodingasis stachybotrys chartarum, kuriam pašalinti paprastai reikia specialisto įsikišimo.

REKLAMA

Kaip sužinoti, ar mano vonios kambaryje yra juodojo pelėsio?

Norėdami sužinoti, ar tai juodasis pelėsis, tiesiog pauostykite vonios kambario kvapą. Dušo patalpose esantis juodasis pelėsis turi nepamirštamą kvapą. Ši medžiaga tarsi prilimpa prie audinių, šampūno buteliukų dugnų ir bet kokio stovinčio vandens. Šiose vietose galite pamatyti juodų arba rausvų dėmių, kurios rodo ankstyvą pelėsio augimą.

REKLAMA

Kaip išvengti pelėsio duše?

REKLAMA

Kad duše nesiveistų pelėsis, stenkitės palaikyti mažesnę nei 50% drėgmę. Paprastai šį rekomenduojamą lygį palaikys tinkama oro kondicionavimo sistema arba vonios kambaryje esantis ventiliatorius. Pasirūpinkite, kad vonios kambaryje būtų tinkama ventiliacija, o jei jos neturite, įsirenkite ištraukiamąjį ventiliatorių. Jei galite, po maudynių dušą nuvalykite specialiu šepečiu arba šluoste.

Kas savaitę valykite vonios kambarį pageidaujamu valikliu, o kartą per mėnesį naudokite priemones nuo pelėsio. Jei pelėsis jau atsirado ir jūs jo atsikratėte, reguliariai prižiūrėdami galite jo išvengti. Užpurškę acto ant vonios kambario paviršių ir palikę išdžiūti, sunaikinsite pelėsio sporas ir neleisite jam augti.

REKLAMA

Kaip pašalinti pelėsį iš dušo kabinos? Naudokite… vatą!

Nuostabi pagalba kovojant su pelėsiu vonios kambaryje gali būti vatos diskeliai, kuriuos kasdien naudojate nusivalydami makiažą. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pamirkyti keletą tokių vatos diskelių stipriame baliklio tirpale. Tada paskirstykite juos pelėsio pažeistose vietose ir palikite veikti per naktį. Ryte paimkite šveitimo šepetėlį su šereliais ir, nuėmę vatos diskelius, nušveiskite pelėsio pažeistas vietas – pelėsis turėtų išnykti!

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.