Jei manote, kad mažame bute neįmanoma kompaktiškai susidėti daiktų, tai norėtume jus nudžiuginti: taip iš tiesų nėra. Štai kaip tai padaryti paprastai ir praktiškai!

REKLAMA

Daugelis iš mūsų mėgstame atidėti visokius daiktus į šalį ir juos kaupti: vieni labiau, kiti mažiau. Gerai, kai yra sodo namelis, garažas, sandėliukas ar bent jau balkonas. Tačiau ką daryti, jei butas mažas ir į jį reikia sutalpinti viską, ko tik norisi? Kadangi turime ir norime turėti dar daugiau daiktų, reikia surasti sprendimus, kaip juos tinkamai sandėliuoti. Dizainerė Inna Kaminskaja pasidalino daiktų saugojimo idėjomis, kurios padės sutaupyti vietos mažame bute daugiabutyje ar nedideliuose namuose.

REKLAMA

Atsisakykite spintos

Pakeiskite ją originalia aukšta širma arba užuolaida, už kurios per visą sienos perimetrą galėsite pastatyti atvirą stelažą su lentynomis, sieninėmis pakabomis, organaizeriais, kabyklomis ir kitais laikymo įrenginiais. Kabliukus sukabinkite vertikaliai ir išnaudokite visą erdvę iki pat lubų. Juos taip pat galite pritvirtinti prie baldų ir durų rėmų. Taip galėsite tvarkingai sukabinti rankšluosčius, šalikus, kepures ir megztinius, rankines, paltus ir skėčius bei sutaupyti daug brangios vietos ant grindų. Naudokitės turima erdve, kai jos iš tiesų taip reikia.

REKLAMA

Papildomos saugojimo vietos

REKLAMA

Vienos geriausių mažo buto sandėliavimo idėjų – maksimaliai išnaudoti turimos spintos erdvę. Sutvarkykite daiktus ir sumontuokite papildomas lentynas. Jei į spintą įdėsite daugiau organaizerių, taip pat galėsite ją dar daugiau išnaudoti. Tai padės kasdien palaikyti tvarką namuose.

Išnaudokite tuščią erdvę virš spintelių. Pavyzdžiui, ant spintelių padėkite gražių krepšelių su dangčiais – jie padės išvengti dulkių kaupimosi krepšiuose.

REKLAMA

Vidiniai skyriai

Lagaminai, taburetės, stalai ir kiti baldai su vidiniais skyriais yra geriausias pasirinkimas įvairiems daiktams laikyti. Lovose ir sofose gali būti įrengta po čiužiniu esanti daiktų saugykla. Galite pagal užsakymą pasigaminti platforminę lovą su ištraukiamais stalčiais. Ant sienos tvirtinamos laikymo dėžės puikiai tinka antklodėms ir papildomoms pagalvėlėms laikyti. Jose taip pat galima laikyti knygas.

REKLAMA

Techninių erdvių naudojimas

Vonios kambariuose išnaudokite techninę erdvę, už santechnikos prietaisų įrengdami lentynas. Ten, kaip ir visavertėje įmontuotoje spintoje galite laikyti valymo priemones, tualetinį popierių ir kitus reikalingus higienos reikmenis. Po vonia esanti erdvė taip pat gali būti naudinga. O kaip dėl atvirų lentynų mažame vonios kambaryje? Kelios ar net trys atviros lentynos ant sienos suteiks kambariui puošnumo, taip pat bus papildoma naudinga laikymo vieta. Išnaudokite tuščią erdvę virš tualeto (lentyna galėtų būti ideali rankšluosčių laikymo vieta).

REKLAMA

Kopėčios-lentyna

REKLAMA

Naudokite kopėčias-lentyną atremdami prie sienos. Tokios lentynos gali būti ne tik puošmena, bet ir puiki daiktų laikymo vieta. Ją galima nudažyti ryškia spalva ir ji įgaus visiškai naują bei patrauklią išvaizdą.

Ilgas stalviršis

REKLAMA

Pasidarykite stalviršį nuo sienos iki sienos, nesvarbu, ar tai būtų vaikų ar darbo kambarys, virtuvė. Atkreipkite dėmesį į kampus: dažnai jie lieka tušti, kai stalviršiai nesiekia kampų, todėl abiejose pusėse lieka nepanaudotos laisvos vietos.

Erdvė virš spintelių

REKLAMA

Išnaudokite erdvę virš spintelių. Ar žinote, kiek naudingos erdvės iššvaistoma virš baldų viršaus? Daiktus, kurių nenaudojate kasdien, bet kurių retkarčiais prisireikia, galite sudėti virš spintelių. Pavyzdžiui, A4 formato spausdintuvo popierių arba knygas ir žurnalus. Svarbiausia įsitikinti, kad jūsų baldai tam tinkami.

REKLAMA

Individualios jūsų buto savybės

Pažvelkite į savo buto dizaino ypatybes. Panaudokite nišas, atbrailas ir plačias angas sandėliavimo vietoms įrengti. Ypač išradingas variantas – netikra kolona, kurios vidinė dalis taip pat būtų naudojama sandėliavimui.

REKLAMA

Projektorius

Mažame bute svarbus kiekvienas sienos centimetras. Užuot kabinę televizorių ant sienos, naudokite skaitmeninį projektorių ant tuščios sienos. Dauguma projektorių modelių turi išmaniąją priartinimo funkciją, kuri sudaro galimybę pritaikyti norimos projekcijos dydį, neperkeliant projektoriaus arčiau ar toliau nuo sienos.

REKLAMA

Išmanioji virtuvė

Virtuvės spintelėse trūksta vietos? Pakabinkite puodus ir keptuves laisvoje angoje arba nišoje. Pabandykite indus pakabinti ant stacionarių kabliukų, arba kabliukus pritvirtinti prie bėgelių. Taip galėsite sukabinti stalo įrankius, samčius, konservų atidarytuvus, pjaustymo lenteles, peilius, puodelius ir virtuvines pirštines. Taip pat galite sukabinti virtuvės reikmenis ant perforuotos vertikalios lentos, kad stalčiuose atsirastų daugiau vietos.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].