Padėjau tai ant palangės. Nuo to laiko ant langų neliko drėgmės

Drėgmės pašalinimas namuose yra prioritetas, nes jei tai nebus kontroliuojama, gali atsirasti pelėsis, o tai kelia pavojų sveikatai. Kai tik pastebėsite pirmuosius drėgmės požymius, nedelsdami imkitės veiksmų.

REKLAMA

Drėgmė ant langų yra problema, su kuria dažnai susiduriame rudens ir žiemos sezonais. Ji gali patekti į namus per nesandarius vamzdžius, stogus ar užsikimšusias ventiliacijos groteles. Taip pat dažnai pasitaiko, kai langai yra per ankšti. Jei pastebėjote drėgmės požymių, imkitės veiksmų, kad išvengtumėte rimtesnių problemų.

REKLAMA

Ar matote drėgmę ant langų? Nedelsiant reaguokite

Vienas iš paprasčiausių būdų – drėgmės sugėriklius paruošti  iš druskos ar kreidos. Tokį dalyką galite pasidaryti įvynioję druską į marlės gabalėlį. Jį padėkite į drėgniausias vietas. Pastebėję, kad druska ištirpo, tiesiog pakartokite visą procesą. Taip pat galite pasidaryti sugėriklį su kreida. Tiesiog sujunkite keletą kreidų lipnia juosta. Galiausiai jas padėkite probleminėse vietose, pavyzdžiui, ant palangių. Tam puikiai tiks ir kepimo soda, ji taip pat pašalins nemalonų kvapą.

Kita idėja yra naudoti baltąjį actą. Galite paruošti tirpalą sumaišę jį su vandeniu santykiu 1:1. Supilkite mišinį į purškimo buteliuką. Prieš naudojimą buteliuką supurtykite ir mišiniu apipurkškite drėgnas vietas. Actas veiks kaip veiksminga priemonė nuo pelėsio. Jis turi baktericidinių ir dezinfekuojančių savybių.

REKLAMA

Ką dar galima daryti?

Patalpų vėdinimas yra pagrindinis elementas norint palaikyti tinkamą oro cirkuliaciją ir reguliuoti drėgmės lygį. Tai ypač reikalinga šildymo sezono metu. Tai padarę galėsite kvėpuoti gaiviu oru ir išvengti per didelio drėgmės kaupimosi. Atidarę langą iškart pajusite skirtumą.

Kitas veiksmingas sprendimas – auginti augalus, kurie sugeria drėgmę. Papartis ar gebenė padės palaikyti reikiamą drėgmės lygį ore. Jų buvimas gali žymiai pagerinti oro kokybę ir padėti kovoti su drėgme. Tai natūralūs drėgmės reguliatoriai, kurie taip pat gražiai atrodo.

REKLAMA

Drėgmė ant langų yra labai blogas ženklas

Tinkamos drėgmės palaikymas namuose yra labai svarbus gyventojų sveikatai ir komfortui. Stenkitės, kad namuose nebūtų jos pertekliaus. Taip savo namuose sukursite sveiką, malonią ir saugią aplinką. Pasirūpinimas tinkama oro drėgme patalpose yra ilgalaikė investicija į gerovę ir gyvenimo kokybę. Jūs tikrai būsite sau už tai dėkingi.

Drėgmės

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.