Jei namuose turite augintinių ir vaikų, žinote, kaip greitai gali būti išpurvintas kilimas. Be įprastų nešvarumų, atsitinka taip, kad jie turi atlaikyti ir įvairias kitokias dėmes. Be to, chemijos naudojimas turint vaikų ar gyvūnų nėra saugus pasirinkimas, chemikalai labai kenkia alergiškiems žmonėms.

REKLAMA

Šiuo metodu ne tik puikiai išvalysite apskritai visas dėmes, bet ir panaikinsite iš kilimo blogą kvapą. Šiuo valymo metodu pasidalino asmuo, pragyvenimui pardavinėjantis kilimus. Straipsnio gale pateiktas ir vaizdo įrašas. Kilimą valysime dviem etapais.

REKLAMA

chemijos

1 žingsnis

Reikės:

  • 0,5 l karšto vandens;
  • 1 valgomojo šaukšto kepimo sodos;
  • 4 valgomųjų šaukštų acto (9%);
  • 2 valgomųjų šaukštų bet kokio ploviklio (tinka ir indų ploviklis).

Metodas:

Pirmiausia kruopščiai nusiurbkite arba nuvalykite kilimą.

REKLAMA

Tuomet į didelį dubenį įpilkite 300 ml šilto vandens, įdėkite šaukštą kepimo sodos ir viską sumaišykite. Tada įpilkite 2 šaukštus ploviklio. Vėl viską gerai išmaišykite. Kempinę sušlapinkite tirpalu ir patrinkite ja kilimą. Geriausia būtų, jei jį trintumėte vidutinio kietumo šepetėliu. Valykite kilimą šepetėliu sukamaisiais judesiais. Tada dar kartą sudrėkinkite visą kilimą paruoštu tirpalu ir palikite 30 minučių. Soda tirpina dėmes ir priemaišas bei giliai įsiskverbia į pluoštą.

Sovietinis palikimas

REKLAMA

2 žingsnis

Į dubenį įpilkite 200 ml šilto vandens. Tuomet įpilkite 4 šaukštus acto ir gerai išmaišykite.

Įspėjimas: kadangi actas gali sugadinti kai kuriuos dirbtinius kilimus, prieš naudojimą išbandykite tirpalą ant mažos, nepastebimos vietos.

REKLAMA

Šį tirpalą tepkite ant kilimo, padengto pirmuoju tirpalu. Actas sureaguos su soda, nešvarumai bus išstumti į paviršių, o ploviklio putos neleis jiems užsilikti. Kiekvienas ingredientas yra svarbus, jei norite, kad rezultatas būtų tobulas.

chemijos

REKLAMA

Dabar dar kartą nuvalykite kilimą šepetėliui ir palikite dar 5 minutėms. Tada paimkite drėgną šluostę ir nuvalykite nešvarias putas. Kilimą geriausia valyti ant lygaus paviršiaus ir leisti išdžiūti. Tada vėl jį nusiurbkite.

Viskas padaryta! Kilimas bus švarus, tarsi naujas.

REKLAMA

PATARIMAS: priklausomai nuo kilimo dydžio, ingredientų kiekį galite padidinti.

REKLAMA

Vaizdo įrašas, kaip viską daryti:

Išvalykite savo kilimą be chemijos!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].