Namų ruošos darbas gana dažnai skiriame tikrai nemažai laiko. Natūralu, kad siekiame idealios tvarkos ir švaros, todėl labai įsižeidžiame, jei mūsų artimieji atlikto darbo paprasčiausiai nepastebi arba laiko savaime suprantamu dalyku. Galbūt atėjo laikas atsisakyti tam tikrų namų ruošos darbų, kuriems tik švaistome laiką?

REKLAMA

Pasidomėkite, kurie namų ruošos darbai yra laikomi tiesiog beprasmiškais, todėl jiems tikrai neverta gaišti savo brangaus laiko.

Profilaktinis vamzdžių valymas

REKLAMA

Jei kanalizacijos vamzdžiai užsikimšę, žinoma, juos reikia išvalyti. Vis dėlto, tikrai nėra jokio reikalo be perstojo naudoti įvairių cheminių produktų. Taip tik gaištame laiką, be to, naudoti šias chemines priemones gali būti nesaugu.

Plytelių siūlių valymas

REKLAMA

Plytelių siūlių valymas yra sunkus ir nedėkingas darbas. Daug efektyviau kartą per metus siūles padengti sandarikliu ir  neeikvoti laiko bei jėgų valymui.

REKLAMA

Reguliarus grindų plovimas

Pakanka kartą per savaitę išsiurbti ir išplauti grindis. Kambarius, kuriuose retai lankotės, galima valyti du kartus per mėnesį.

REKLAMA

Įvairių paviršių šveitimas

Norėdami greitai išvalyti paviršius, gana dažnai juos smarkiai šveičiame. Vis dėlto, nėra jokio reikalo tą daryti: tereikia palaukti, kol jūsų naudojama priemonė suveiks, o tada beliks tik švelniai nuvalyti paviršių.

REKLAMA

Viryklės ir orkaitės valymas

REKLAMA

Viryklę valykite kasdien pakankamai drėgna šluoste ir kartą per savaitę nuvalykite su plovikliais. Jei kepate žuvį ar mėsą, naudinga viryklę užkloti folija, nes tai padės išvengti riebalų taškymosi ant viryklės paviršiaus. Orkaitę pakanka išvalyti 3-4 kartus per metus.

REKLAMA

Ketaus indų plovimas

Tikrai nėra reikalo ketaus keptuvę plauti po kiekvieno naudojimo. Tiesiog nuvalykite popieriniu rankšluosčiu ir patepkite aliejumi.  Jei ketaus keptuvę reikia išplauti, nepamirškite vėliau gerai ją išdžiovinti.

REKLAMA

Visų produktų plovimas

Nereikia plauti absoliučiai visų produktų. Pavyzdžiui, žalios mėsos plauti nereikia. Svarbiausia, kad ji būtų termiškai apdorojama. Grybus taip pat geriau nuvalyti popieriniu rankšluosčiu. Jei juos nuplaunate, jie greičiau genda ir pasikeičia jų skonis.

REKLAMA

Arbatinukų ir kavos virimo aparatų plovimas

REKLAMA

Po naudojimo ant arbatinukų ir kavos virimo aparatų sienelių lieka plėvelė, kurią sunku nuplauti. Specialistai teigia, kad užtenka išplauti indus, o ant sienelių likusi kava gėrimus paverčia dar skanesniais.

Išplautų indų  sausinimas rankšluosčiu

REKLAMA

Išplautų indų nereikia šluostyti rankšluosčiu:  pakanka juos tiesiog nuvarvinti. Taip pat nereikia skalauti indų prieš dedant juos į indaplovę. Pakanka išvalyti indus nuo maisto likučių.

REKLAMA

Daržovių lupimas prieš kepimą

Daržovių žievelėse yra daug naudingų medžiagų. Jei ruošiatės kepti daržoves – baklažanus, bulves, cukinijas ar morkas, tiesiog nuplaukite jas vandeniu. Tai padės sutaupyti laiko, be to, daržovės įgaus visiškai naują skonį.

REKLAMA

Drabužių ir patalynės lyginimas

Šiais laikais šeimininkės vis rečiau lygina patalynę ar (juo labiau) ją krakmolina. Specialistų teigimu, jei patalynė nelyginama, ji  dar labiau leidžia odai kvėpuoti, taigi, tai užtikrina dar geresnį miegą. Jei norite išvengti drabužių lyginimo, vertėtų jų smarkiai negręžti ir padžiauti, kad vanduo galėtų nuvarvėti.

REKLAMA

Užuolaidų skalbimas prieš šventes

REKLAMA

Užuolaidas pakanka išskalbti kartą per pusmetį, todėl tikrai nėra reikalo tą daryti prieš kiekvienas šventes.  Dėl per dažno skalbimo užuolaidų audinys gali deformuotis.

Vertėtų gerai pagalvoti, kuriuos namų ruošos darbus turėtumėte laikyti prioritetu, ir kurių galima išvengti.  Tokiu atveju turėsite daugiau laisvo laiko, kurį galėsite skirti bendravimui su artimaisiais, ar užsiimti tuo, kas jums patinka.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.