Nedėvėkite naujų drabužių iš karto. Pirmiausia turite kai ką padaryti

Jie atrodo švarūs ir gerai prižiūrimi, tačiau jų paviršius pilnas bakterijų ir stiprių cheminių medžiagų, galinčių sukelti alergiją. Ar reikia skalbti naujus drabužius? Taip, jūs privalote tai padaryti. Perskaitę visą straipsnį, daugiau niekada nevilksite neskalbtų drabužių.

REKLAMA

Drabužiai, kuriuos perkame parduotuvėse, gali atrodyti švarūs, tačiau kol jie pasiekia parduotuvę, yra apdorojami stipriomis cheminėmis medžiagomis. Kai kurie iš jų gali sukelti alerginę reakciją. Transportuojant ant drabužių nusėda nešvarumai, dulkės, erkės.

REKLAMA

Ar reikia skalbti naujus drabužius?

Nepriklausomai nuo to, iš kokio audinio drabužis pasiūtas, parduotuvę jis pasiekia per daug laiko. Jau gamykloje drabužiai apdorojami stipriomis cheminėmis medžiagomis, kurios prailgina spalvos patvarumą. Nepamirškite, kad dauguma parduotuvių tinklų turi siuvimo gamyklas Bangladeše, Turkijoje ar Tailande. Transportavimo metu ant drabužių nusėda dulkės, nešvarumai ir net pelėsis. Tai niekis, palyginti su tuo, kas vyksta parduotuvėje. Prieš perkant drabužius, kiti žmonės juos pasimatuoja. Su prakaitu ir negyvos odos likučiais besiliečianti medžiaga yra tikra pavojingų bakterijų dauginimosi terpė. Visa tai vėliau nusėda ant mūsų odos, todėl gali išsivystyti mikozė ar niežai. Todėl skalbti drabužius po pirkimo – būtina. Kaip išskalbti naujus drabužius, kad jų nesugadintumėte ir tuo pačiu atsikratytumėte kenksmingų bakterijų? Pradėkite ruošdami naminį skalavimo skystį, kuris pašalins visas chemines medžiagas iš audinių. 1/3 puodelio acto supilkite į dubenį su drungnu vandeniu, tada panardinkite į jį drabužius ir palikite bent valandai pastovėti. Praėjus šiam laikui, sudėkite drabužius į skalbimo mašiną ir paleiskite skalavimo programą. Acto kvapo nebebus, o pats audinys bus dezinfekuotas.

Naminių skalbimo miltelių receptas

Ar apsivilkus išskalbtus drabužius jaučiamas viso kūno niežėjimas? O gal jūsų oda itin sausa, nepaisant to, kad naudojate losjoną? Tai ženklas, kad greičiausiai kovojate su alergija milteliams. Esant tokiai situacijai, verta juos pakeisti į hipoalerginį variantą arba pasigaminti patiems. Naminiai milteliai ne tik sveikesnė ir ekologiškesnė priemonė, bet ir daug pigesnė. Reikės kilogramo borakso, kilogramo sodos ir 250 g muilo. Sumaišykite kilogramą borakso su kilogramu sodos ir galiausiai sudėkite tarkuotą muilą. Viską išmaišykite ir supilkite į sausą uždarą indą. 70 g miltelių pašalins bet kokią dėmę ir pamiršite niežulį.

REKLAMA

drabužių

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].