Iš pažiūros mašalai beveik niekuo nesiskiria nuo paprastų musių, tačiau jei tik su jais susiduriate, tikrai galite juos atskirti pagal tai, kaip stipriai jie suerzina. Prasidėjo mašalų sezonas ir, deja, su jais labai lengva susidurti, ypač prie vandens telkinių, parkuose, miškuose ir pievose. Kartais jie nevengia ir gyvenamųjų namų. Kaip su jais elgtis ir kaip apsisaugoti nuo jų skausmingų įkandimų?

REKLAMA

Skirtingai nei paprastos musės, mašalai gali būti labai agresyvūs ir mėgsta įkąsti žmonėms ir kitiems gyvūnams. Kaip ir uodus bei erkes, juos labai traukia prakaito kvapas, taip pat įprasta, kad jie mėgsta žmonių grupes, ir paprastai jie įkanda stipriau nei uodai. Verta žinoti, kaip veiksmingai nuo jų apsisaugoti.

Kaip atskirti mašalus museles nuo paprastos musės?

Paprasčiausiai pagal tai, kad šie vabzdžiai yra daug agresyvesni už paprastas muses. Be to, jų įkandimas dažnai būna skausmingas ir kruvinas, o nuodai, kuriuos jie naudoja tai darydami, gali būti iš dalies pavojingi vaikams ir vyresnio amžiaus žmonėms. Laimei, mašalai nuo musių skiriasi tuo, kad jie medžioja žmones praktiškai tik dieną, o didžiausias jų aktyvumas būna nuo 9 iki 11 val. ryto ir vėliau nuo 16 iki 19 val. vakaro. Be to, jie labai mėgsta drėgną orą, kuris paprastai būna prieš audras ir smarkias liūtis. Jis skatina juos būti aktyvesniais ir tada jie puikiai jaučiasi.

sezon na meszki, fot. freepik

REKLAMA

Ką geriausia naudoti nuo mašalų?

Jei nenorite rinktis profesionalius preparatus, galite rinktis iš daugybės naminių priemonių. Supjaustyti svogūnai ar česnakai, taip pat susmulkinti pomidorų lapai labai veiksmingai atbaido mašalus. Bet kuriuos iš jų padėkite ant lėkštės ar kito indo svarbiausiose namų vietose (ypač prie langų ir kitų galimų įėjimo vietų). Taip sukursite paprastą, bet veiksmingą barjerą, atbaidantį mašalus nuo apsilankymo jūsų namuose. Taip pat galite vazonuose aplink namus arba ant palangių pasodinti gėlių ir žolelių, kurių šie kenkėjai nemėgsta. Tam puikiai tiks, pavyzdžiui, pipirmėtės, šalavijai, čiobreliai, bazilikai, katžolės, levandos, verbenos, pelargonijos ir snapučiai.

sezon na meszki, fot. Gettyimages

 

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].