Turėti katę – tai ne tik malonumas glostyti jos kailį ir priglausti ją prie savęs. Naminis gyvūnas namuose – tai didelis įsipareigojimas ir daug papildomų pareigų. Turite suteikti jam pagrindines gyvenimo sąlygas ir patenkinti jo natūralius poreikius. Jis juos vykdo pats, pavyzdžiui, galąsdamas savo nagus. Tačiau ką daryti, jei jūsų katė drasko baldus?

REKLAMA

Subraižytos durų staktos, įbrėžimai ant durų, apdraskyti fotelių ir sofų paviršiai – tai tik keletas katės veiksmų. Nors jie šeimininkus erzina, nes jų žala gana brangiai kainuoja, pykimas ant gyvūno nepadės. Katė tiesiog daro tai, ką jai liepia instinktas. Ir jei ji neturi galimybės išsikrauti kitur, jis tai daro būtent ant mūsų baldų…

REKLAMA

Kaip išmokyti savo katę nedraskyti baldų?

Turite žinoti, kad kačių NEGALIMA išmokyti nedraskyti baldų. Normalu, kad katės vis tiek ką nors draskys, bet tai priklauso nuo katės.

REKLAMA

Katės instinktai jai liepia lipti ant aukštų lentynų (kad susipažintų su vietove) ir draskyti įvairius daiktus (kad pažymėtų savo buvimo vietą). Todėl jokiu būdu negalima bandyti jos už tai bausti. Atsakingas šeimininkas turėtų nukreipti gyvūno dėmesį į ką nors kita.

REKLAMA

Kaip sudrausminti katę, kad ji nedraskytų baldų?

Atsakymas banalus – namuose laikoma katė turi turėti draskyklę. BET ne bet kokią draskyklę, t. y. ne tokią, kuri patinka mums, o tokią, kuri patiktų katei. Draskyklė, kuri taps jos susidomėjimo objektu, yra tokia, kuri yra:

REKLAMA
  • Įdomi ir patraukli katei,
  • Pagaminta iš medžio arba kartono,
  • Stabili,
  • Pakankamai didelė, kad katė galėtų ant jos išsitiesti.

Taip pat patartina, kad joje būtų daug lentynų, praėjimų, dėžučių, pakabinamų žaislų ir pan. Jei turite galimybę ir tinkamas sąlygas, rinkitės aukštos konstrukcijos draskyklę. Kuo aukščiau, tuo geriau, nes katės mėgsta stebėti savo teritoriją iš viršaus.

REKLAMA

Kaip pripratinti katę naudoti draskyklę?

REKLAMA

Jei jau nusipirkote tinkamą draskyklę, bet katė vis tiek mieliau renkasi jūsų baldus, kuriam laikui uždenkite juos antklode arba uždenkite aliuminio folija. Tikriausiai tai neatrodys labai estetiškai, bet tai truks neilgai – tik tol, kol katė praras susidomėjimą jais ir ras naują objektą savo išdykavimui – draskyklę.

Kad būtų veiksmingiau, apipurkškite „naująjį baldą“ katžole ir kantriai išdėliokite ant jos mėgstamiausius kačiuko žaislus. Norėdamas juos pasiekti, jis įsikibs nagais į skirtingas draskyklės tekstūras, todėl jam tikrai bus labai smalsu!

REKLAMA

 

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].