Kodėl taip sunku atsisakyti žalingų įpročių ir kaip su jais kovoti?

Beveik kiekvienas žmogus turi blogų įpročių. Vieni kenčia nuo persivalgymo, o kiti daug keikiasi. Šie įpročiai gali būti skirtingi, tačiau jų esmė ta pati. Atėjo laikas išsiaiškinti, kaip galite su jais susidoroti.

REKLAMA

Mokslininkų nuomonė

Smegenų srities ekspertai pateikė savo teoriją ir patvirtino ją bandymais su pelėmis. Pasirodo, kad blogi įpročiai keičia pačią smegenų struktūrą – jos dalį, kuri yra atsakinga už obsesinį elgesį. Tai skatina mus daryti tai, kas visiškai neduoda jokios naudos. Ekspertai pastebi, kad stebuklingo vaisto nuo blogų įpročių nebus dar daug metų, todėl kovoje su jais pirmiausia turėtumėte pasikliauti savo valios jėga.

REKLAMA

Bioenergetikos iššūkiai

Žmogus, paskendęs bloguose įpročiuose, praktiškai neturi jėgų, nes jo priklausomybė išspaudžia visas jėgas. Blogas įprotis yra tai, kas atima laiką ir energiją. Žmogus, turintis blogų įpročių, tarsi sukaustomas sunkia našta, kurios labai sunku atsikratyti. Reikia stengtis, bet nėra energijos. Štai kodėl kuo ilgiau kenčiate dėl blogo įpročio, tuo sunkiau jo atsikratyti.

Kaip kovoti su žalingu įpročiu?

REKLAMA

Pripažinkite problemą

Jei priversite kurį nors gyvūną gyventi su žalingu įpročiu, jis negalės su juo kovoti. Gyvūnai neturi kritinio mąstymo ir sąmonės, kaip mes. Žmogus, kuris, kaip eksperimentinis gyvūnas, nemato problemos, negali jos atsikratyti, nes jam ji neegzistuoja. Turite pažvelgti į save iš šalies, kad suprastumėte, jog yra problema. Nebijokite jos. Drąsa ir pasitikėjimas, kad viskas pavyks, suteikia jėgų įveikti bet kokį blogą įprotį.

Įdiekite atlygio sistemą

Vieną įprotį reikia pakeisti kitu. Geriausias būdas neleisti vaikui mėtyti daiktų yra apdovanojimas. Pabandykite atrasti būdą, kaip apdovanoti save už tas akimirkas, kai atsisakote įpročio. Esant pavojingesniems įpročiams, tokiems kaip rūkymas ar alkoholizmas, turėsite atidžiau dirbti su savimi, nes surasti atlygį, kuris pakeistų šiuos įpročius, yra labai sunku. Nepaisant to, tai įmanoma.

REKLAMA

Paprašykite artimųjų pagalbos

Labai svarbu pasakyti savo artimiesiems, kad jums reikia pagalbos. Tik tada, kai pripažinsite, kad esate bejėgis, turėsite galimybę išsigelbėti. Kai mums padeda mylintys žmonės, jie maitina mus teigiama energija, kurios trūksta tiems, kurie kenčia nuo tam tikrų problemų. Jausmas, kad nesate vienas, suteikia stiprybės ir pasitikėjimo, kad bet koks negalavimas atsitrauks.

REKLAMA

Pradėkite nuo mažų žingsnių

Galbūt verta pradėti nuo mažiausių dalykų – pavyzdžiui, pakelti tonusą ir pagerinti sveikatą. Nenuostabu, kad sakoma, jos bėdos po vieną nevaikšto. Taip yra ir su blogais įpročiais, nes, pavyzdžiui, priklausomybė nuo azartinių lošimų atima iš žmogaus miegą ir sunaikina nervus, nes jis ieško galimybės sumokėti skolas. Jis nerimauja ir nuolat apie tai galvoja, pavargsta. Dėl to atsiranda naujų įpročių, tokių kaip alkoholizmas, rūkymas, persivalgymas. Turite išvalyti savo mintis nuo šiukšlių. Tam medituokite, koreguokite dienos režimą ir sportuokite.

REKLAMA

Pirmiausia sutvarkykite kūną, o tada rūpinkitės protu

Kovodamas su destruktyviais įpročiais, jokiu būdu neturėtumėte skubėti. Labai svarbu žingsnis po žingsnio eiti link tikslo. Jei turite pakankamai valios, galite pabandyti atsikratyti įpročio iš karto ir visam laikui. Daugeliui žmonių tai pavyksta, tačiau jei nesate iš tų žmonių, geriau neskubėkite.

REKLAMA

Kartais atsikračius blogo įpročio atsiranda vidinės tuštumos jausmas. Jį reikia kuo nors užpildyti, o geriausias būdas tai padaryti yra įgyti teigiamų įpročių, būdingų laimingiems žmonėms.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].