Skalbimo mašina labai supaprastina namų šeimininkių gyvenimą ir padeda sutaupyti laiko. Kone kiekvienas gali sau leisti nusipirkti skalbimo mašiną, kurių pasirinkimas šiandien yra tiesiog milžiniškas. Jei tinkamai naudositės skalbimo mašina ir ją tinkamai prižiūrėsite, šis buitinis įrenginys galės tarnauti dešimt ar dar daugiau metų. Actas ne tik padės išvalyti skalbimo mašiną, bet taip pat pagerins skalbimo kokybę. Šiandien papasakosime, kodėl skalbiant skalbimo mašinoje reikalingas actas, ir kaip jį panaudoti valant automatinę skalbimo mašiną.

REKLAMA

Kam to reikia?

REKLAMA

Actas gali būti naudojamas ne tik gaminant maistą. Pastaruoju metu namų šeimininkės pradėjo daugiau dėmesio skirti aplinkai nekenksmingoms valymo priemonėms, kurios yra saugios naudoti namuose, kuriuose gyvena maži vaikai ir gyvūnai. Viena iš tokių priemonių yra actas. Jis puikiai naikina nemalonius kvapus, dezinfekuoja paviršius ir pašalina nešvarumus. Actą taip pat galima naudoti skalbiant drabužius ir šalinant drabužių dėmes. Išsiaiškinkime, kaip ir kodėl reikia naudoti actą skalbiant drabužius.

REKLAMA

Audinių minkštiklis

Actas minkština storus audinius, todėl jis gali būti naudojamas vietoj specialaus skalbinių minkštiklio. Actas buvo naudojamas labai nešvariems drabužiams skalbti dar tais laikais, kai nebuvo specialių skalbiklių. Be to, kad actas minkština audinį ir naikina nemalonius kvapus, juo išskalbti drabužiai nesielektrina. Namų šeimininkės rekomenduoja į skalbinių minkštiklio skyrių įpilti 100 ml acto. Tai ypač naudinga skalbiant rankšluosčius. Po skalbimo rankšluosčiai bus kaip niekad minkšti.

REKLAMA

Baliklis

Ilgainiui balti drabužiai gali pagelsti ar papilkėti. Turbūt sutiksite, kad tokie drabužiai atrodo tikrai neestetiškai, todėl  baltus drabužius visada svarbu skalbti atskirai nuo spalvotų. Taip pat rekomenduojama įpilti 100 ml acto į  vandenį, kuriame skalbiate drabužius (arba į skalbinių minkštiklio skyrių, jei drabužius skalbiate skalbimo mašinoje). Actas veiksmingai pašalins geltonas prakaito dėmes nuo drabužių ir patalynės. Šis būdas taip pat puikiai tinka skalbiant užuolaidas ir staltieses.

REKLAMA

Actu galima skalbti gležnus audinius, tokius kaip apatiniai ir maudymosi kostiumėliai, nenaudojant kitų ploviklių. Pamirkykite drabužius vandenyje su 50 ml actu 15 minučių, o tada gerai išskalaukite ir padžiaukite.

REKLAMA

Dėmes ir kvapus naikinanti priemonė

Drabužių dėmes galite pašalinti tiesiog apipurškę dėmėtą vietą actu. Palaukite 10 minučių, o tada išskalbkite skalbimo mašinoje. Šis metodas tinka medvilninių ir poliesterio audinių dėmėms šalinti. Actą taip pat galite naudoti skalbdami užuolaidas, sofos pagalvėles ir užvalkalus: tai padės atsikratyti ne tik nešvarumų, bet taip pat ir drėgmės ar nikotino kvapo.

REKLAMA

Ryškių spalvų drabužių skalbimas

REKLAMA

Ryškūs drabužiai yra linkę išblukti. Ryškūs skalbiniai neišbluks, jei juos skalbsite atskirai nuo šviesaus audinio rūbų. Jei norite išsaugoti audinio spalvą, pamirkykite drabužį  20 minučių vandenyje su 150 ml acto, o tada išskalbkite kaip įprasta.

REKLAMA

Pašalina muilo nuosėdas

Skalbiami drabužiai ne visada pakankamai gerai išskalaujami švariu vandeniu. Jei siekiate, kad drabužių skalavimas būtų efektyvesnis, nustatykite papildomą skalavimo programą. Skalbimo milteliai labai gerai putoja, o po kelių skalbimų ant drabužių palieka skalbimo priemonių sluoksnį. Jei  drabužiai nėra pakankamai gerai išskalaujami, skalbimo priemonių likučiai gali sudirginti odą ir sukelti niežulį. Būtent todėl išskalbtus drabužius rekomenduojama išskalauti su vandeniu ir 200 ml acto.  Tai bus itin aktualu skalbiant patalynę ir rankšluosčius.

REKLAMA

Naminių gyvūnų plaukai ant drabužių

REKLAMA

Jei namuose yra katė ar šuo, plaukų yra visur. Turbūt ne kartą gailiai atsidusote, kai pamatėte, kad po skalbimo ant drabužių vis dar liko augintinio plaukų. Taip tikrai nenutiks, jei skalbdami drabužius įpilsite 100 ml acto. Tai padės gerokai efektyviau išskalbti drabužius, ant kurių tikrai neliks plaukų.

REKLAMA

Kova su kalkių nuosėdomis ir pelėsiu

Svarbu reguliariai valyti skalbimo mašiną, nes tai padės pašalinti kalkių nuosėdas ir pelėsį. Pelėsio kvapo tikrai nesupainiosite su niekuo kitu. Dažniausiai jis atsiranda ant skalbimo mašinos būgno guminės juostos. Jei skalbiate sportinius batelius ar kitus labai nešvarius daiktus, būgnas turi būti valomas kiekvieną kartą po tokių drabužių skalbimo. Jei to nedarysite, nešvarumų gali patekti ant kitų drabužių, kuriuos skalbsite vėliau.

REKLAMA

Norėdami dezinfekuoti mašiną ir išvalyti ją nuo nešvarumų bei kalkių nuosėdų, į skalbimo miltelių skyrių įpilkite 200 ml acto. Pasirinkite programą su aukšta skalbimo temperatūra (rinkitės mažiausiai 60 laipsnių temperatūrą) ir įjunkite tuščią skalbimo mašiną. Kai šis įrenginys baigs savo darbą, išjunkite ją iš elektros tinklo ir actu nuvalykite skalbimo mašinos būgną bei viduje esantį  guminį sandariklį.

Baigę valymo procedūrą, nustatykite skalavimo režimą. Galiausiai švaria šluoste sausai nušluostykite skalbimo mašinos būgną ir guminį sandariklį. Palikite dureles atidarytas, kad išvėdintumėte skalbimo mašiną. Kad  skalbimo  mašinoje neatsirastų pelėsio, po kiekvieno skalbimo palikite dureles atidarytas. Tai užtikrins ilgesnę skalbimo mašinos tarnavimo trukmę ir garantuos efektyvesnį skalbimą. O kaip jūs valote skalbimo mašiną: naudojate actą ar kitas valymo priemones? Pasidalinkite komentaruose.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.