Kodėl plaukai įsielektrina? Sužinokite įdomią priežastį

Įsielektrinę plaukai yra ne tik didžiulio netikėtumo, susirūpinimo ar baimės metafora. Tai gali būti įspėjimas apie žaibo smūgį! Mes papasakosime, kodėl taip nutinka ir kaip reaguoti į šį signalą.

REKLAMA

Tikriausiai girdėjote, kad gyvūnų kūnas gali reaguoti į oro pokyčius. Žmonių atveju labai įsielektrinę plaukai yra įspėjimas apie audrą ar žaibo smūgį. Jei tai pastebėjote, turėtumėte reaguoti greitai.

REKLAMA

Kaip atrodo įspėjimas apie žaibo smūgį?

Įsielektrinusius plaukus dažniausiai matome tada, kai jie prilimpa prie drabužių ar kai juos šukuojame. Tačiau šis efektas yra niekis, palyginti su tuo, kas su jais darosi, kai esate vietoje, kur tuoj trenks žaibas. Poveikis šokiruojantis ir kartais šiek tiek komiškas. Daugelis žmonių nesuvokia, kad tai yra įspėjimas apie rimtą grėsmę. Kai stovite ten, kur tuoj trenks žaibas, jums stoja plaukai. Tiesiogine prasme!

Kodėl plaukai įsielektrina prieš žaibo smūgį?

Kaip veikia natūralus įspėjimas apie žaibo smūgius, neseniai paaiškino audrų medžiotojai. Savo įraše jie aiškina, kad labai įsielektrinę plaukai rodo, kad ore susikaupė elektros krūvis. Dėl to plaukai stojasi. Jei paaiškino, kad tokia situacija yra labai pavojinga. Tai rodo didelę riziką, kad žaibas trenks į vietą, kurioje žmogus stovi.

REKLAMA

Ką daryti, kai lauke stoja plaukai?

Kai jūsų plaukai siunčia jums įspėjimą apie žaibo smūgį, turėtumėte kuo greičiau pasitraukti ir ieškoti saugios pastogės. Jei įmanoma, įeikite į pastatą arba pasislėpkite automobilyje. Nedelskite, nes tokioje situacijoje kiekviena sekundė svarbi. Jūsų plaukai pasistos likus kelioms dešimtims sekundžių ar minutei prieš smūgį. Broliai McQuilkenai, kurie išvyko į kelionę 1975 m., išsiaiškino, kaip pavojinga likti vietoje, kurioje yra didelis elektros krūvis. Vienu metu, kai jie buvo ant kalvos, jiems stojosi plaukai. Pavojaus nesuvokdami jaunuoliai tai įamžino nuotraukoje. Po akimirkos į vieną iš jų trenkė žaibas. Berniukas patyrė trečiojo laipsnio nudegimus. Kitas žuvo vietoje. Brolių McQuilkenų nuotrauka tapo istorija ir įspėjimu.

plaukai

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].