Kartais ne visas populiarias gudrybes galima paaiškinti moksliškai, tačiau nuo to jos tikrai netampa mažiau efektyvios. Šiandien mes jums papasakosime apie vieną tokių gudrybių, tačiau pirmiausia išsiaiškinkime, kodėl verdant kiaušinius reikia degtukų.

REKLAMA

Žinoma, pirmiausia pagalvojame apie tai, kad degtukų prireiks ugnies užkūrimui, tačiau naudojant šiuolaikinę dujinę viryklę to jau nebereikia. Vis dėlto, sumanios šeimininkės virdamos kiaušinius vis tiek naudoja degtukus. Pasirodo, tai gali būti labai naudinga.

REKLAMA

Jei šis metodas turėtų kokį nors loginį ar mokslinį pagrindą, greičiausiai jau būtume atspėję, kam to reikia. Vis dėlto, šio reiškinio dar niekas nesugebėjo paaiškinti.

Taigi, priartėkime prie klausimo esmės ir išsiaiškinkime, kam verdant kiaušinius reikia degtukų? Esame tikri, kad bent kartą jums yra nutikę taip, kad verdamas kiaušinis įskilo, o jo baltymas ištekėjo.

REKLAMA

Nors vaikams dažniausiai labai patinka valgyti tokius neįprastus kiaušinius, tačiau kartais norisi, kad jie būtų gražūs ir lygūs. Be to, prieš Velykas dauguma mūsų dažo kiaušinius, todėl labai svarbu, kad jie neįskiltų.

REKLAMA

Kai kurios namų šeimininkės jau seniai  atrado būdų, kurie padeda išlaikyti nepažeistus kiaušinius. Kai kurios šeimininkės tam naudoja actą arba sodą. Nors šių ingredientų galima rasti kone kiekvienoje virtuvėje, tačiau galima išbandyti ir dar vieną būdą.

REKLAMA

Kodėl verdant kiaušinius reikia degtukų?

REKLAMA

Patyrusios namų šeimininkės žino, kad degtukai  padeda išvengti verdamų kiaušinių įskilimo ir nutekėjimo. Tereikia į puodą su kiaušiniais įmesti 3-5 degtukus. Nors iš pirmo žvilgsnio ši idėja gali pasirodyti gana beprotiška, tačiau šis metodas yra tikrai veiksmingas.

REKLAMA

Nors mes nežinome, kokia įvyksta reakcija, tačiau atlikti bandymai parodė, kad rezultatas visada yra būtent toks, kokio ir norėtumėte. Geriausia naudoti jau sudegintus degtukus, kad siera nekontaktuotų su kiaušiniais. Tai yra tikrai puikus būdas pakartotinai panaudoti degtukus.

Jei dvejojate, ar ši gudrybė tikrai veikia, tiesiog pabandykite išsivirti kiaušinių! Skanaus!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].