Klaidos, kurias darome laikydami žieminius drabužius

Deja, ne visada pagalvojame, kaip tinkamai pasidėti ir laikyti drabužius iki kito rudens ar žiemos sezono. Dėl to jie praranda formą ir trumpiau tarnauja. Susipažinkime su pagrindinėmis žieminių drabužių laikymo klaidomis.

REKLAMA

Iki galo nenuvalome ir neišdžioviname batų

Jei, prieš padėdamas batus iki kito sezono, juos nuvalysite ir išdžiovinsite, jie tarnaus ilgiau. Sausą purvą ir nešvarumus galima nuvalyti šepetėliu, o lengvai nenuvalomas dėmes reikia kruopščiai pašalinti dėmių valikliu. Kai atliksite valymo procedūras, pasistenkite batus kuo geriau išdžiovinti. Antraip kyla rizika, kad juose pradės kauptis pelėsis ar atsiras nemalonus kvapas.

REKLAMA

Natūralių medžiagų drabužius laikome vakuuminiame maišelyje

Patariama natūralaus kailio nelaikyti vakuuminiuose maišeliuose. Pirma, vakuuminiame maišelyje nėra oro cirkuliacijos, o tai kailiui labai svarbu. Antra, taip galite sugadinti kailio pūką.

REKLAMA

Netinkamai laikome kašmyro gaminius

Kašmyro pluoštai yra labai trapūs ir greitai susiraukšlėja. Todėl venkite tokius rūbus kabinti ar sulankstyti spintoje. Laikykite juos maiše. Tai apsaugos kašmyro pluoštus nuo mechaninių pažeidimų.

REKLAMA

Batų dėžes laikome balkone

Staigūs temperatūros ir drėgmės pokyčiai gali nulemti pelėsio atsiradimą arba batų odos išsausėjimą. Todėl batų negalima laikyti balkone. Stenkitės, kad šilti batai būtų kuo tamsesnėje, kambario temperatūros ir drėgnoje aplinkoje.

REKLAMA

Kepures sudedame į sandarų maišelį

Plauti netinkamas kepures reikia nuvalyti sausai, o plauti tinkamas reikia išplauti ir visiškai išdžiovinti. Kepures galima laikyti plastikiniuose maišeliuose, tačiau nesandariai ir nesuspaustas, nes kitaip jos greičiau susiraukšlėja ir praranda formą.

REKLAMA

Laikome batus netinkamose dėžėse

Jei norite batus nešioti ilgą laiką, laikykite juos dėžutėje, kuri jiems tinka. Jei laikysite juos per mažoje dėžutėje, gali atsirasti raukšlių, kurios kitą žiemą taip lengvai neišnyks. Jei įmanoma, geriausia batus sudėti į formą, atitinkančią jų dydį. Jei neturite specialaus kamšalo į batus, galite naudoti ritinius iš popierinių žurnalų. Laikraščiai netinka, nes gali nudažyti batus.

REKLAMA

Iš valyklos pasiimtus drabužius pakabiname tiesiai į spintą

Daugelis žmonių mano, kad iš valyklos parsinešti drabužiai ir taip yra švarūs, todėl iš karto pasikabina juos spintoje. Tačiau iš tikrųjų rūbus reikia palaikyti atvirame ore (prie atviro lango ar balkono) ir tik vėliau pasidėti į spintą.

REKLAMA

Laikome drabužius, kur nėra vėdinimo

Kailio ir vilnos gaminių laikymo vietoje turėtų būti daug oro cirkuliacijos. Tam yra dvi priežastys. Pirma, oras padeda išlaikyti kailio ir vilnos formą. Antra, kandys nemėgsta gryno oro ir saulės spindulių.

REKLAMA

Paliekame neužtrauktas kišenes

Prieš į spintą kitam sezonui padėdamas šiltą striukę ar paltą, patikrinkite visas kišenes ir jas užtraukite. Netyčia palikta atvira kišenė gali iškreipti drabužio formą.

REKLAMA

Laikome drabužius plastikiniuose maišuose

Drabužius laikyti plastikiniuose maišuose nėra gera mintis, nes jie ten visiškai nekvėpuoja. Batai ir drabužiai, ilgą laiką laikyti uždarai, atsiduoda senais daiktais ir šis kvapas lengvai neišnyksta. Stenkitės drabužius laikyti tinkliniuose maišeliuose ar kartoninėse dėžėse.

REKLAMA

Nuo kandžių saugome tik drabužius

Kandys mėgsta ne tik drabužius, bet ir batus. Jie jas traukia, ypač jei juose lieka prakaito kvapo. Kad apsaugotumėte batus nuo kenkėjų, naudokite specialų repelentą.

Ar susimąstote, kaip pasidedate drabužius iki kito sezono?

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].