Karštu oru venkite šių gėrimų. Galite išsekinti savo kūną

Kai temperatūra viršija 30 laipsnių Celsijaus, turite išlaikyti kūne pakankamą skysčių kiekį. Pasirodo, ne kiekvienas gėrimas tam tinka. Tad ko negerti karštu oru? Papasakosime

REKLAMA

Per dieną netenkame apie 2,5 litro skysčių. Juos išskiriame prakaito liaukų pagalba, kurios karštu oru dirba labai dideliu greičiu. Tokiu būdu mūsų organizmas apsisaugo nuo dehidratacijos. Todėl per dieną turėtume išgerti bent 2 litrus skysčių, o per karščius – net 3 litrus.

karštu

REKLAMA

Koks gėrimas kenksmingas karštomis dienomis?

Žinoma, karštu oru vanduo yra geriausias pasirinkimas, nes jis aprūpins organizmą visais reikalingais vitaminais ir mineralais. Tačiau tai nereiškia, kad galime gerti tik jį. Kai kurie iš mūsų vis dar nori saldžių gėrimų arba vaisių ir daržovių sulčių. Pasirodo, kai kurie karštu oru geriami gėrimai gali mums padaryti daugiau žalos nei naudos. Šaltas, gaivus alus, kurio taip dažnai norime būdami paplūdimyje, nėra pats geriausias pasirinkimas – ypač kai temperatūra siekia 30 laipsnių šilumos. Alkoholis plečia kraujagysles ir mažina kraujotakos sistemos efektyvumą. Tokiu būdu, užuot drėkinę kūną, sukeliame dehidrataciją. Tai gėrimas, kurio tikrai nereikėtų gerti karštu oru.

Ko negerti vasarą?

Daug cukraus yra populiarioje šaltoje arbatoje, limonade ar kompote. Dėl to sunku pasisavinti skysčius, o dar blogiau – jaučiame troškulį. Jei mėgstate saldžius gėrimus, rinkitės saldintus saldikliu, pavyzdžiui, stevija. Kitas labai populiarus gėrimas – kava. Vasarą labiau mėgstame šaltą jos variantą. Kava yra diuretikas ir plečia kraujagysles. Tokiu būdu jame esantis vanduo, užuot pasilikęs kūne, tiesiogine prasme teka per jį. Dar blogiau tai, kad karštą dieną išgerta šalta kava gali sukelti gerklės skausmą, o kraštutiniais atvejais – net terminį šoką. Ir visa tai dėl temperatūrų skirtumo.

REKLAMA

Kas sukelia dehidrataciją karštomis dienomis?

Ar karštą dieną svajojate apie stiklinę šaltos kolos su ledukais? Deja, tai taip pat nėra geras pasirinkimas. Jei negalite susilaikyti, bent jau palaukite vakaro, kai temperatūra bus gerokai žemesnė. Koloje, kaip ir kavoje, yra daug kofeino ir cukraus, kurie gali sukelti dehidrataciją. Panaši situacija yra ir populiariųjų energetinių gėrimų atveju. Nors gali atrodyti, kad troškulį numalšins saldus, šaltas ir stimuliuojantis gėrimas, tiesa ta, kad po kurio laiko troškulys taps dar stipresnis. Arbatoje yra teino, kuris turi stimuliuojantį ir diuretikų poveikį, panašų į kofeiną. Galite rinktis vaisių arbatą, kuri daroma iš džiovintų vaisių. 

REKLAMA

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].