Kaip per trumpą laiką išvalyti ir sutvarkyti namus? Pravers, jei sulaukėte netikėtų svečių

Ne visada užtenka laiko atlikti net pačius būtiniausius namų ruošos darbus. O jei dar staiga paskambina pažįstami ir pasisiūlo užsukti į svečius, iš vis norisi pulti į paniką. Tačiau yra ir kitas pasirinkimas. Pasinaudokite šiais patarimais, kaip per trumpą laiką išvalyti ir sutvarkyti namus. Niekas nė neįtars, kad tą atlikote prieš pat svečiams įžengiant pro duris.

REKLAMA

Sutelkite dėmesį ten, kur svečiai praleis daugiausia laiko

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, kai trūksta laiko, tai išvalyti vietas, kuriose svečiai praleidžia didžiąją laiko dalį. Paprastai svečiai didžiąją laiko dalį praleidžia svetainėje, virtuvėje, vonios kambaryje ir koridoriuje.

REKLAMA

Pravėdinkite visus namus

Pravėdinkite namus, kad pašalintumėte kvapus. Atidarykite visus namų langus. Pravėdintuose namuose patogiai jausis ne tik svečiai, bet ir šeimos nariai.

REKLAMA

Sutvarkykite išmėtytus daiktus

Atėjo laikas surinkti išmėtytus daiktus. Juos rinkdamas, galite išmesti tai, ko jums nereikia, ir pasiimti tai, ko jums reikia. Turėkite omenyje, kad jei laiko mažai, kuriam laikui geriausia daiktus sudėti į didelę dėžę, krepšį ar spintelę.

REKLAMA

Dezinfekuokite vonios kambarį

Jei pas jus užsuks svečių, akivaizdu, kad jiems reikės pasinaudoti tualetu. Todėl labai svarbu išvalyti šį kambarį. Šie patarimai padės išvalyti vonios kambarį per trumpą laiko tarpą:

REKLAMA
  • Išvalykite klozetą tam skirta priemone.
  • Užtikrinkite, kad muilo būtų pakankamai.
  • Atnaujinkite visus rankšluosčius.
  • Įtrinkite čiaupą nedideliu kiekiu citrinos. Atrodys spalvingiau.
  • Išvalykite kriauklę, kad neliktų muilo ar dantų pastos žymių.
  • Nuvalykite veidrodį.

Sutvarkykite virtuvę

Žinoma, svečiams nereikia klaidžioti po virtuvę. Tačiau jie gali užeiti į patalpą padėti jums išplauti indų ar paruošti maisto. Problemų nekils, jei atliksite šiuos veiksmus:

REKLAMA
  • Skubiai pašalinkite maisto likučius ir atliekas.
  • Išneškite šiukšles, jei jos jau skleidžia stiprų kvapą.
  • Jei kriauklėje yra nešvarių indų, juos greitai išplaukite ir palikite išdžiūti. Jei dar labiau skubate, sudėkite juos į kriauklę ar indaplovę.

Surinkite naminių gyvūnėlių plaukus nuo paviršių

Jei turite augintinių, neišvengsite jų plaukų. Surinkite juos dulkių siurbliu arba šepetėliu. Svarbiausia išvalyti sofą, nes čia sėdės svečiai.

REKLAMA

Greitai praplaukite namus

Kai aptvarkysite daiktus, greitai praplaukite namus, kad ant grindų nebūtų dulkių.

REKLAMA

Nuvalykite dulkes ir matomas dėmes nuo paviršių

Nuvalykite dulkes sausu rankšluosčiu. Idealiai tinka papurkšti dezinfekavimo priemone ant rašomųjų stalų, tamsių baldų ir televizorių, o paskui – nuvalyti. Svarbiausia būtent ten nuvalyti susikaupusias dulkes, nes šios vietos pačios akivaizdžiausios.

REKLAMA

Sutvarkykite prieškambarį

Tai yra pirmoji vieta, kurią svečiai pamatys įėję į jūsų namus. Tad čia jie ir susidarys pirmąjį įspūdį. Kad prieškambaris būtų švarus ir tvarkingas, sukabinkite striukes ir sutvarkykite skėčius bei batus.

REKLAMA

Pakvepinkite namus prabangiu aromatu

Galite naudoti oro valymo priemones, eterinį aliejų, kvapias žvakes ar natūralų prabangų kvapą. Tai leis svečiams jaustis patogiai.

REKLAMA

Paruoškite keletą užkandžių

Jei norite, kad svečiai jaustųsi kaip namie, paruoškite jiems užkandžių ir desertų. Tada nereikės ruošti supermaisto. Tiesiog dešrą ar sūrį, riešutus ar traškučius išdėliokite ant kepimo skardos ir patiekite su kava.

Viskas, jūs jau pasirengęs priimti svečius. Sėkmės!

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].