Natūralu, jog gaminant maistą išsitepa dujinė viryklė ar grotelės. Kartais pienas ar vanduo užverda ir net nespėjate sureaguoti, kai jis ima bėgti per puodo kraštus. Taigi, kaip nušveisti dujinės viryklės groteles, ant kurių susikaupė riebalai?  

REKLAMA

Šiandien atskleisime, kaip išvalyti dujinės viryklės groteles! 

  Kaip išvalyti dujinės viryklės groteles? 

REKLAMA

Jei viryklės grotelės mažos ir smulkios, galite jas įdėti į indaplovę. Tai greitas ir paprastas būdas, tačiau valant didesnes groteles jis netiks. Tokiu atveju derėtų išbandyti kitus būdus. Beje, jei grotelės nėra itin nešvarios, tiks indaplovė arba nepakeičiamasis actas. Ką daryti, kai grotelės yra tikrai tragiškos būklės? 

  Jums prireiks: 

REKLAMA
  • 2 arba 3 pakelių valgomosios sodos, 
  • daug karšto vandens 
  • pirštinių,  
  • mentelės, 
  • folijos, 
  • popieriaus segiklio

 Norėdami pradėti, paimkite foliją ir segiklį. Uždėkite groteles ant folijos ir iš abiejų pusių virš grotelių įpjaukite apie 10 cm. Kai gausite reikiamą dydį, suimkite folijos kampus, sulenkite ir atsargiai susekite. Folija turi tapti laikina „vonia“, kurioje nesunkiai nuvalysite groteles. 

REKLAMA

Apverskite groteles aukštyn kojomis 

Dabar sutvirtinkite „vonią“ papildomomis folijos juostelėmis. Sukurkite tinklelį, kuris sustiprins konstrukciją. 

REKLAMA

Kepimo soda 

REKLAMA

Pro tinklelio langelius supilkite du pakelius sodos. O tada supilkite karštą vandenį, kad jis padengtų visas nešvarias groteles. 

Šiek tiek pajudinkite groteles, kad sodos tirpalas pasiektų visus nešvarumus. Palikite 3 valandas mirkti. 

REKLAMA

Po 3 valandų… 

REKLAMA

Atverkite vieną „vonios“ kampą ir atsargiai supilkite vandenį į kibirą ar dubenį. Tada pašalinkite visas juosteles. 

REKLAMA

 Pašalinkite likusius nešvarumus 

Apverskite groteles ir mentele nuvalykite visus nešvarumus ir svilėsius. Kepimo soda padės juos lengviau pašalinti. 

REKLAMA

Mentelę naudokite atsargiai, kad nepažeistumėte emalio!  Galiausiai panaudokite drėgną kempinę arba šluostę, kad viską nuvalytumėte.  Paruošta! Grotelės švarios! Šis būdas padės įveikti net didžiausius nešvarumus! 

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].