Kaip iššveisti vonią ir tualetą, kad šie akinamai spindėtų?

Kas galėtų būti geriau už visiškai švarų vonios kambarį? Mažomis sąnaudomis iššveistas vonios kambarys! Tam tereikia turėti amoniako ir vandenilio peroksido. Štai keletas patarimų, kaip išvalyti vonią ir tualetą, kad šie akinamai spindėtų.

REKLAMA

Vandenilio peroksidas – stebuklinga antibakterinė priemonė

Vandenilio peroksidas yra naudojamas gydant atviras žaizdas. Jis taip pat labai naudingas valant namus. Jis pašalina bakterijas, pelėsį ir nemalonius kvapus, nes turi priešgrybelinių ir antibakterinių savybių. Todėl jis gali būti naudojamas indams, kilimams ir plytelėms valyti. Šia priemone taip pat galima balinti tekstilę ir patalynę. Vandenilio peroksidas tinka ir geltonoms dėmėms kriauklėse, vonioje ir tualete pašalinti.

REKLAMA

Amoniakas – itin veiksmingas valiklis

Amoniakas yra puikus valiklis, kuris skaido baltymų ląsteles ir pašalina riebalus bei kitas panašias medžiagas. Todėl juo lengva valyti grindis, langus ir vamzdžius. Nors amoniakas yra puikus valiklis, jis gali būti labai pavojingas, jei liesis su akimis ar oda. Todėl amoniako negalima maišyti su kitomis cheminėmis medžiagomis, nes gausis labai kenksminga reakcija.

REKLAMA

Namų sąlygomis paruoštos priemonės – ir pigu, ir veiksminga

Parduotuvėje įsigyta buitinė chemija yra veiksminga, tačiau galima apsieiti ir be jos. Namų sąlygomis paruošti valikliai yra ne ką mažiau efektyvūs ir net pigesni.

REKLAMA

Sudėtis

  • 100 ml amoniako
  • 100 ml vandenilio peroksido

Paruošimas

Paimkite buteliuką su purškikliu ar stiklinį indelį, praskalaukite vandeniu ir nusausinkite popieriniu ar paprastu rankšluosčiu. Mūvėkite gumines pirštines, dėvėkite kaukę ir apsauginius akinius.

Labai atsargiai supilkite vandenilio peroksidą į amoniaką. Švelniai suplakite ir išmaišykite. Užpilkite gauto mišinio ant aprūdijusių dalių (arba pamirkykite sausą skudurėlį ir juo sudrėkinkite). Palaikykite 10–15 minučių. Tada atsargiai nuplaukite vandeniu.

REKLAMA

Nepamirškite apsauginių priemonių, kad valiklis jums nepakenktų!

REKLAMA

Amoniakas gali būti nuodingas, todėl jį naudodami atidarykite langus, užsidėkite kaukę bei gumines pirštines ir išeikite iš kambario, jei juo patepsite kriauklę ar tualetą. Kruopščiai nuplovę mišinį, labai gerai išvėdinkite namus.

Džiaukitės švara!

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].