Visada stengiuosi palaikyti švarą vonios kambaryje. Juk aš turiu mažamečių vaikų. Be to, labai nemalonu, kai ant keraminių plytelių matosi nešvarumai. Jie, kaip žinote, atsiranda tiesiog staiga ir iš niekur. Kad vonioje būtų švarios plytelės, galima naudoti šias liaudiškas priemones.

REKLAMA

Tik esant ekstremaliems nešvarumams aš naudoju buitinę chemiją. Pavyzdžiui, su rūdimis ant plytelių galima susidoroti tik specialiomis priemonėmis, kurios pagamintos rūgštiniu pagrindu. Po to paviršių reikia švelniai drėgnu skudurėliu nuvalyti bent du kartus. O po to nuplauti plyteles nuo apnašų ir nešvarumų jums padėtų ne tokios agresyvios priemonės.

Kaip plauti plyteles naudojant ūkinį muilą

REKLAMA

Tiek tvarkingos namų šeimininkės, tiek sodo mylėtojai vieni kitiems primena naudingąsias ūkinio muilo savybes. Jis toks pat veiksmingas ir valant vonios kambarį. Pavyzdžiui, ūkinis muilas gerai pašalina geltonas dėmes ir išbalina plyteles. Jis ypač veiksmingas esant nedideliems nešvarumams. Baltoms plytelėms rekomenduoju naudoti balinamąjį poveikį turintį ūkinį muilą.

REKLAMA

Actas nuo kalkių nuosėdų

REKLAMA

Darbščios namų šeimininkės purkštuvu purškia actą ant kalkių nuosėdų pažeistų plytelių. Ši priemonė taip pat veiksmingai naikina rūdžių dėmes. Actas puikiai tinka kasdienei plytelių priežiūrai. Kad neliktų jokių dėmių, juo galite nuvalyti plyteles ir siūles tarp jų.

Kaip valyti plyteles naudojant maistinę sodą

REKLAMA

Norėdami atsikratyti riebalų, ką tik susidariusių rūdžių, pelėsių ir vandens apnašų, galite naudoti indų plovimo kempinėlę ir maistinę sodą. Tačiau sodą pirmiausia reikia gerai įmirkyti į valomą paviršių. Atminkite, kad ji turi abrazyvinių savybių. Stenkitės nesubraižyti paviršių.

REKLAMA

Blizgioms plytelėms valyti šeimininkės rekomenduoja naudoti kalcinuotą sodą. Ji yra mažiau abrazyvinės tekstūros ir greičiau ištirpsta. O po plovimo ši priemonė nepalieka dryžių. Todėl geriausiai ji tinka valyti tamsias ir matines plyteles.

Valymas vandenilio peroksidu

REKLAMA

Kiekvienai namų šeimininkei pažįstama pageltusių vonios kambario siūlių problema. Jų galite atsikratyti veiksmingu buitiniu plovikliu arba farmacinės paskirties 3% vandenilio peroksidu. Užtepkite šios priemonės ant nešvarios vietos 2-3 kartus. Pageltusios siūlės, spalvotos ir net plaukų dažų dėmės palaipsniui pradės šviesėti. Galiausiai turėtų visiškai išnykti.

Kaip valyti plyteles su citrinos rūgštimi

REKLAMA

Mažai kas žino, kad citrinos rūgštis su kalkių nuosėdomis kovoja taip pat gerai kaip baliklis. Be to, citrinos rūgštis taip pat turi balinamąjį poveikį. Ji yra saugi ir gali būti naudojama reguliariai.

REKLAMA

Tačiau atkreipkite dėmesį, kad šie milteliai pasižymi abrazyvinėmis savybėmis. Prieš tai citrinos rūgštelę ištirpinkite nedideliame kiekyje vandens, kad nesubraižytumėte blizgių plytelių glazūros. Citrinos rūgštį taip pat galite pakeisti citrinos sultimis.

Arbatmedžio aliejus nuo pelėsio

REKLAMA

Pelėsis vonios kambaryje – pats nemaloniausias svečias. Tačiau net ir pas kruopščiai besitvarkančią namų šeimininkę jis atsiranda. Arbatmedžio eterinis aliejus gali padėti kovoti su pelėsiu ir padėti  jo išvengti. Jis turi antibakterinių ir priešgrybelinių savybių. Arbatmedžio aliejaus pagrindu sukurtą naminę priemonę galite pasigaminti sumaišę šiuos ingredientus:

REKLAMA
  • Geriamąją sodą (kiekis priklauso nuo pelėsio pažeistos vietos dydžio)
  • 1 valgomąjį šaukštą vandens (tirpalui)
  • 1 valgomąjį šaukštą acto
  • 20 lašų citrinų eterinio aliejaus
  • 20 lašų arbatmedžių eterinio aliejaus.

Spiritas blizgiems paviršiams

REKLAMA

Turbūt visi žino, kad langus reikia valyti su spirito tirpalu, kad jie blizgėtų. Tačiau mažai kas žino apie kitas jo savybes. Juk spirito deda ir į buitinius ploviklius, skirtus plytelėms valyti. Jis puikiai jas apsaugo nuo dėmių. 1 litrui vandens jums reikės tik 2 valgomųjų šaukštų spirito. Tokį tirpalą naudokite paskutiniame valymo etape.

Kaip matote, norint išvalyti vonios kambario plyteles, nebūtina tapti valymo profesionalu. Jei vonios kambarys periodiškai valomas, nereikia naudoti jokių specialių priemonių. Užteks acto, sodos ir ūkinio muilo. Bet gera namų šeimininkė jų turi visuomet savo namuose.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].