Šalčiausiais metų mėnesiais daugelis žmonių klausia savęs, kaip išdžiovinti skalbinius bute, kad po to jie neskleistų nemalonaus drėgmės kvapo. Yra kelios gudrybės, kurios padės spręsti tokio pobūdžio problemą daug lengviau nei anksčiau!

REKLAMA

Iš kur drabužiuose atsiranda drėgmės kvapas?

Jei žinote, kas sukelia šį kvapą ir dėl ko jis atsirado – daug lengviau nustatyti būdus, kaip išvengti drėgmės kvapo skalbiniuose. Dažniausiai nemalonų kvapą sukelia pelėsis ir grybelis. Šie nemalonūs dalykai arba prisitvirtina prie audinių skalbimo ar džiovinimo ciklo metu, arba vėliau pradeda auga ant drėgnų drabužių, kurie nespėja tinkamai išdžiūti. Kai pelėsis išauga arba prisitvirtina prie audinio, jis ten laikosi tol, kol yra pašalinamas.  Todėl net ir išdžiūvus bei sulanksčius drabužius, ant jų vis dar išlieka pelėsio kvapas.

REKLAMA

Kaip išdžiovinti skalbinius bute, kad jie neturėtų nemalonaus kvapo?

Dažniausiai taip nutinka mažose patalpose, kur drėgmės dalelėms yra mažiau vietos išsisklaidyti, todėl patalpoje susidaro drėgmės kondensatas. Pavyzdžiui, butuose arba skalbyklų patalpose. Kai drabužiai ir rankšluosčiai džiūsta ilgiau, ant drėgnų audinių gali pradėti atsirasti pelėsis ir grybelis. Kuo greičiau drabužiai išdžius, tuo mažesnė tikimybė, kad pelėsio sporos galės augti ir sukelti nemalonų kvapą. Per didelis drėgmės kiekis ore taip pat gali sukelti daugybę kitų problemų, įskaitant juodąjį pelėsį ir sveikatos problemas, pavyzdžiui, kvėpavimo sutrikimus. Jei manote, kad tai panašu į jūsų situaciją, arba jei svarstote, koks yra geriausias būdas džiovinti drabužius bute, yra keletas sprendimų, kuriuos verta išbandyti.

REKLAMA

Naudokite šildomą džiovinimo stovą

REKLAMA

Šildomi džiovyklų stovai greičiau išdžiovina drabužius, todėl juose nesiveisia pelėsis ir grybelis.

Naudokite oro sausintuvą

REKLAMA

Oro sausintuvas iš oro pašalina perteklinę drėgmę, todėl skalbiniai daug lengviau išdžiūsta. Be to, tai būdas išvengti drėgmės, o tai yra naudinga mūsų sveikatai, nes taip pasirūpinama visos patalpos oru.

Sumažinkite į skalbimo mašiną dedamos įkrovos dydį

REKLAMA

Mažesnėse patalpose ar butuose geriau skalbti mažiau drabužių, bet dažniau, kad vienu metu džiūtų mažiau šlapių skalbinių.

Džiovinimas virš radiatoriaus arba šalia jo

REKLAMA

Seniausia pasaulyje gudrybė. Ji vis dar veikia taip pat gerai. Tačiau nepamirškite, kad dėl jos į aplinką išsiskiria daugiau drėgmės. Norėdami išnaudoti nuo radiatoriaus sklindančią šilumą, drabužių džiovyklę pastatykite arčiau. Drabužių džiovinimas kabinant juos ant radiatorių taip pat veikia, tačiau akivaizdu, kad tai nėra geras pasirinkimas norint išdžiovinti didelį kiekį skalbinių.

Atidarykite langus

REKLAMA

Atidarius langą galima tinkamai išvėdinti patalpą, kad iš jos pasišalintų drėgmė. Įleidžiamas oras daro stebuklus, nes padeda išvengti juodojo pelėsio ir sumažina drėgmės kiekį ore.

Ką daryti, kai net išdžiūvę drabužiai jau skleidžia drėgmės kvapą?

Jei drabužiai jau turi nemalonų drėgmės kvapą, actas padės atsikratyti jo. Pabandykite drabužius išskalbti dar kartą, tačiau šį kartą nustatykite skalbimo ciklą skalbti karščiausiame vandenyje, kokį leidžia etiketė, ir be įprasto skalbiklio, įpilkite dar ir puodelį šilto acto.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].