Ar jus erzina tai, kad kas kelias dienas tenka išmesti į šiukšliadėžę dar vieną virtuvės kempinę? Išeitis – kempinė, kurią galite pasigaminti patys! Ji jums tarnaus ištisus mėnesius, o šią kempinę pasigaminti galėsite visiškai nemokamai iš nereikalingų daiktų, kurie tikriausiai guli jūsų spintose ar spintelėse.

REKLAMA

Jei siekiate kuo labiau sumažinti atliekas, jums tikrai patiks šis sprendimas. Tereikia 2 daiktų, kuriuos tikriausiai  turite savo namuose. Tai bus naudinga jūsų biudžetui ir mūsų planetai.

REKLAMA

Kodėl verta atsisakyti tradicinių indų kempinėlių?

Kempinėlės (taip pat ir skirtos indams) yra vienos problemiškiausių buitinių atliekų. Visų pirma, norint palaikyti higieną, jas reikia ganėtinai dažnai keisti (kai kurių specialistų teigimu – kas tris dienas!), o tai gerokai padidina atliekų susidarymą. Taip pat kyla klausimas, kur atsiduria panaudotos virtuvės šveitimo priemonės. Šie smulkūs daiktai pagaminti iš plastiko, tačiau neturėtumėte jų mesti  į šiukšlių dėžę su plastiku ir kitomis medžiagomis. Ant šių kempinėlių  lieka daug organinių medžiagų, kurių negalima išplauti, todėl jas reikia mesti į konteinerį su mišriomis atliekomis. Būtent todėl šios kempinėlės patenka į sąvartynus, kur yra metų metus. Šios buitinės atliekos suyra per maždaug 500 metų. Sprendimas, leidžiantis sumažinti atliekų susidarymą, yra naminė indų kempinė. Pasigaminti tokią kempinę galite vos per kelias minutes, ir tai jums visiškai nieko nekainuos.

REKLAMA

 „Pasidaryk pats“ indų kempinėlė – kaip ją pasigaminti?

REKLAMA

Jei nemėgstate išmesti senų daiktų, nes manote, kad anksčiau ar vėliau jų gali prireikti, pagaliau įrodysite, kad toks požiūris pasiteisina. Kempinė bus pagaminta iš… senos užuolaidos gabalėlio. Taip pat galite naudoti tiulį. Iškirpkite 15 cm x 80 cm dydžio audinio juostelę. Paimkite kelių centimetrų ilgio virvelę arba elastinę juostelę, sujunkite abu galus, sudarydami mazgą. Iš audinio juostelės išlankstykite armonikėlę. Iš virvelės padarykite kilpą ir priveržkite ją susukto audinio viduryje. Galiausiai supurenkite audinį, kad sukurtumėte gėlę primenančią šluostę. Jūsų ekologiška kempinė jau paruošta!

REKLAMA

Kaip prižiūrėti namuose pagamintą kempinę?

Ši kempinė gali tarnauti tikrai ilgai. Jums tereikia tinkamai ja pasirūpinti. Po kiekvieno indų plovimo kruopščiai nuplaukite kempinę ir pakabinkite ant virvės, kad visiškai išdžiūtų. Būtent todėl šioje kempinėje nesidaugins bakterijos (to tikrai sunku išvengti, jei naudojate klasikinę kempinėlę). Kas dvi dienas kempinę nuplikykite verdančiu vandeniu, kad pašalintumėte mikroorganizmus. Retkarčiais išskalbkite kempinėlę. Galite įmesti  ją į skalbimo mašiną kartu su drabužiais, kuriuos skalbiate 60°C temperatūroje.

REKLAMA

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.