Meilė visada yra geras dalykas! Ypač kai ji yra saugi.  Diskusijos apie lytiškai plintančias infekcijas yra labai svarbi tema.

REKLAMA

Gydytoja ginekologė Marija Afanasjeva papasakojo apie tai, kad pasaulyje daugėja gonorėjos atvejų, todėl prieš mylėdamiesi, lytiniai partneriai turėtų paprašyti vienas kito patvirtinimo, kad neserga šia liga.

Lytiškai plintančios infekcijos yra tik žmonijos ligos, jas galima priskirti prie socialinių ligų. Jei žmogus turi daug lytinių partnerių ir praktikuoja įvairius intymius santykius, rizika užsikrėsti nepageidaujama infekcija labai padidėja.

Visas moteris ir vyrus, kurie per šešis pastaruosius mėnesius turėjo du ar daugiau lytinių partnerių, galima priskirti rizikos grupei.

REKLAMA

Be žinomų infekcijų, tokių kaip chlamidiozė, gonorėja, herpesas ir trichomonas, yra ir infekcijų, susijusių su lytiškai plintančiomis infekcijomis.

Nemaloniausios ligos yra ŽIV, sifilis ir hepatitas B. Nuo pastarosios ligos daugelis yra paskiepyti. Nustačius bet kokią infekciją, privaloma pasiskiepyti.

Protingiausias sprendimas, bet realybėje menkai tikėtinas, paprašyti pažymos, kad partneris yra visiškai sveikas. Su nauju partneriu, kai keičiate intymumo būdą, visada reikia imtis atsargumo priemonių.

Užsikrėsti lytiškai plintančiomis infekcijomis baseine ar naudojant svetimą rankšluostį praktiškai neįmanoma. Aplinkoje infekcijos greitai žūsta ir mieliau renkasi gyventi tik žmonių organizmuose.

Komentarai:

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu [email protected].